FANUC a Volvo Cars podepsaly globální smlouvu

Se zaměřením na udržitelnost bude největší světový výrobce průmyslových robotů zásobovat výrobní závody Volvo po celém světě. ​FANUC a Volvo Cars podepsaly globální kontrakt, který stanoví program dodávek robotů do závodů výrobce automobilů po celém světě. Na základě smlouvy FANUC poskytne průmyslové roboty pro všechny různé výrobní závody v moderním závodě na výrobu automobilů, včetně nových závodů na výrobu baterií v Evropě, Asii a Americe.

V první fázi FANUC dodá více než 700 robotů do plánovaného nového výrobního závodu v Košicích na Slovensku, kde společnost Volvo Cars očekává, že první vozidla sjedou z výrobní linky v roce 2026. Toto zařízení bude prvním závodem společnosti Volvo Cars, který bude výhradně vyrábět elektrická vozidla. Během stejné fáze bude FANUC zásobovat také místa v Gentu v Belgii a Daqing v Číně.

Fanuc R-2000 welding

 

„Volvo Cars hledalo dlouhodobého partnera v oblasti automatizace továren a jsme hrdí, že nyní budeme společně utvářet budoucnost automobilového průmyslu,“ říká Marco Ghirardello, prezident a generální ředitel společnosti FANUC Europe.

Aby byla zajištěna optimální integrace robotů do výrobních linek, byl tým odborných inženýrů FANUC zaneprázdněn vývojem specifických hardwarových a softwarových řešení pro širokou škálu aplikací, které pokrývají celý řetězec výroby.

Volvo Cars plánuje od roku 2030 vyrábět pouze elektrická vozidla a do roku 2040 dosáhnout CO2 neutrality. Nová továrna na Slovensku bude uhlíkově neutrální výrobní závod, přičemž společnost FANUC přispěje k udržitelnosti závodu.

„Skutečnost, že naše roboty spotřebovávají málo energie, jsou extrémně odolné a užívají si údržbu od společnosti FANUC po neomezenou dobu, z nás dělá atraktivního partnera pro společnosti, které chtějí fungovat udržitelně,“ říká Ralf Völlinger, generální ředitel Robot Business Division společnosti FANUC. Evropa.

Fanuc MSV banner

Reklama

Zdroj zprávy: FANUC