FANUC se stává prémiovým sponzorem WorldSkills Europe

fanuc WorldSkills Europe

FANUC rozšiřuje své aktivity v oblasti odborného vzdělávání. Přední světový výrobce průmyslových robotů uzavřel partnerství jako prémiový sponzor vzdělávací organizace WorldSkills Europe. Cílem je propagovat mladé talenty, kteří se chtějí věnovat profesi v oblasti průmyslové robotiky. S cílem přitáhnout větší pozornost k této slibné profesní oblasti a přesvědčit více mladých lidí k práci s roboty se oba partneři dohodli na společném pořádání celoevropských soutěží pro začínající robotické systémové integrátory.Od roku 2023 budou partneři organizovat celoevropské šampionáty pro robotické systémové integrátory.

fanuc WorldSkills Europe

 

Shinichi Tanzawa, prezident a generální ředitel FANUC Europe, se těší na spolupráci: „Doufáme, že co nejvíce mladých lidí získá profesionální dovednosti prostřednictvím našeho partnerství s WorldSkills Europe a že jim to pomůže rozšířit jejich kariérní příležitosti.“ Teija Ripattila, generální ředitelka WorldSkills Europe, dodává: “Podpora společnosti FANUC zajistí, že budeme moci nabídnout konkurentům EuroSkills přístup k nejnovějším technologickým pokrokům v automatizačním a výrobním průmyslu.”

Na mezinárodní úrovni FANUC jako globální sponzor a WorldSkills spolupracují již od roku 2018 na pořádání mistrovství světa dovedností. Letos se „Světová soutěž dovedností 2022 Special Edition“ konala na různých místech na několika kontinentech kvůli pandemii Corona. Rozhodující soutěž v oblasti průmyslové robotiky „Robot Systems Integration“ s jedenácti zúčastněnými týmy se konala od 17. do 20. října v Esch-sur-Alzette v Lucembursku.

WorldSkills Europe

Jako prémiový sponzor WorldSkills Europe bude FANUC v budoucnu podporovat organizaci dovednostní soutěže Robot Systems Integration na Mistrovství Evropy mladých profesionálů – EuroSkills. Další soutěž EuroSkills je naplánována na 5. až 9. září 2023 ve městě Gdaňsk v Polsku. EuroSkills Gdańsk 2023 přivítá 600 šikovných mladých profesionálů z 32 zemí, kteří se zúčastní soutěží a ukázek ve více než 40 různých dovednostech a řemeslech. Očekává se účast kolem 100 000 návštěvníků z celého Polska i zahraničí.

O společnosti FANUC
FANUC Corporation je jedním z předních světových dodavatelů v oblasti automatizace továren pro CNC řízení, roboty a výrobní stroje (ROBODRILL, ROBOCUT, ROBOSHOT). Od roku 1956 je FANUC průkopníkem ve vývoji číslicově řízených strojů v automatizačním průmyslu. S 266 pobočkami společnosti FANUC po celém světě a více než 8 000 zaměstnanci nabízí společnost FANUC hustou síť v oblastech prodeje, technické podpory, výzkumu a vývoje, logistiky a služeb zákazníkům.

O WorldSkills Europe
WorldSkills EuropeWorldSkills Europe, která byla založena v roce 2006, je součástí hnutí WorldSkills – skupiny lidí a organizací, včetně WorldSkills International, které společně prosazují společný společenský cíl, kterým je zvýšení poskytování a rozvoje dovedností. WorldSkills Europe podporuje odborné, technologické a servisní vzdělávání a školení v celé Evropě, pracuje s mládeží, pedagogy, vládami a průmyslem, aby pomohla připravit dnešní pracovní sílu a talenty na pracovní místa budoucnosti.

WorldSkills Europe spojuje mládež, průmysl a pedagogy, aby dali mladým lidem šanci soutěžit, zažít a naučit se, jak se stát nejlepšími ve svých dovednostech. Spolu s 32 členskými zeměmi WorldSkills Europe pořádá WorldSkills Europe EuroSkills – největší akci v oblasti odborného vzdělávání a excelence dovedností v Evropě.

Na EuroSkills, které se koná každé dva roky, se setkávají stovky mladých lidí do 25 let z 32 zemí, aby soutěžili o šanci stát se nejlepšími v Evropě ve své zvolené dovednosti. WorldSkills Europe má přímý dopad na zvyšování úrovně dovedností v celé Evropě, od tradičních řemesel až po vysoce kvalifikované technologické kariéry v odvětvích průmyslu a služeb, které podporují členové, sponzoři, partneři, průmyslová odvětví, vlády, dobrovolníci a vzdělávací instituce. .

NAVŠTIVTE OFICIÁLNÍ STRÁNKY WORLDSKILLS

Zdroj zprávy: FANUC