Finální Startup Show se poprvé uskuteční online

všb greenlight

Přehlídka nových podnikatelských nápadů Green Light Startup Show bude letos online a ve stylovém prostředí. Prostřednictvím live streamu bude ve čtvrtek 29. dubna od 18 hod. představeno 11 projektů, z nichž 5 nejlepších postoupí do úplného finále.

všb greenlight

V 8. ročníku Green Light Startup Show se utkají projekty, které vás dokáží motivovat, rozhýbat, ušetří vám námahu, zaručí úrodu, obléknou, usnadní život ve městě nebo vás rozveselí. Téměř polovina projektů zároveň cílí na ekologii. Velkou výzvou pro jednotlivé týmy bude nejen samotná online prezentace, ale i boj o postup do finálního kola – toho se zúčastní pouze 5 nejlepších projektů. O naprostém vítězi rozhodne odborná porota tvořená osobnostmi z oblasti byznysu.

„Největší přidanou hodnotou Green Light je několikaměsíční intenzivní práce. Projektům se věnují mentoři a lektoři a týmy musí opravdu makat, aby svůj projekt posunuly kupředu. Letos bude představeno 11 úspěšných nápadů, což je nejvíce v naší historii. Online nám přináší mnoho možností, ale i nástrah, a již nyní jsme proto velmi zvědaví, jak se s tím všechny týmy vypořádají,“ uvedla Andrea Šimoníková, vedoucí útvaru Podnikání a kariéra.

všb greenlight

Osmý ročník akceleračního programu bude díky onlinu velmi netradiční a místo stylové. Projektům bylo v průběhu příprav k dispozici šest mentorů, kteří týmům předali cenné zkušenosti z praxe. Jedním z nich byl i Oskar Kořistka – s kolegy založil úspěšný startup Supernova, jenž byl časopisem Forbes vyhlášen druhým nejlepším českým startupem roku 2019 a jako jediný se zúčastnil amerického akcelerátoru Y Combinator. Do odborné poroty zasedne tradičně Miloš Lukačka z Praegon Capital či Klára Horton, zakladatelka CzechCrunch Shine. Celou akcí bude diváky provázet DJ Lowa, dlouholetý moderátor rádia Helax.

Green Light je program na podporu podnikání, který každoročně pomáhá nadějným nápadům k úspěchu a propojuje je s investory a firmami. Akcelerační program probíhá ve dvou variantách – Start nebo Akcelerátor, a je určen každému, kdo má nápad a motivaci vytrvat až do konce. Celkově se ho zúčastnilo již 340 projektů.

Program Green Light připravuje Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava ve spolupráci s Moravskoslezským krajem, společností SDE Solution a řadou dalších podporovatelů. Program Green Light je podpořen z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Všechny projekty postupně odhalíme na www.greenlight.vsb.cz.

Zdroj zprávy: VŠB-TU Ostrava
všb