Financování výrobních nákladů pomáhá strojařům

Praha, 19. listopadu 2015 – Strojírenství je globálně nejnáročnější průmyslové odvětví, které se vyznačuje širokým sortimentem výroby a rozptylem do mnoha směrů.

V České republice aktuálně dochází k rozvoji nových strojírenských oborů, což pro některé společnosti představuje obrovský potenciál možného budoucího růstu. Tento růst je však především u malých a středních firem spojen i s rostoucí náročností na financování provozních potřeb a s dalšími provozními či dodavatelsko-obchodními překážkami.

Dle průzkumu zaměřeného na identifikaci úzkých míst malých a středních firem (průzkum IPSOS pro Bibby Financial Services) představují zhoršení platební morálky odběratelů, dlouhé splatnosti pohledávek a ztráta hlavního odběratele tři nejčastější provozní rizika pro jejich potenciální dlouhodobější růst. Všechny tyto překážky v růstu jsou u malých a středních firem provázeny s dopady na jejich provozní cash flow.

„Pokud se zaměříme jen na firmy ze segmentu strojírenství, byla by nejfrekventovaněji zmiňovaná překážka finanční náročnost výroby. Nejedná se jen o překlenutí období od dodání výrobků odběratelům do doby inkasa pohledávek, ale často o období celého výrobního cyklu. Pro strojírenské firmy s ročním obratem převyšujícím 50 mil. Kč je tak vhodné komplexní financování pohledávek a potvrzených objednávek od zákazníků. Tímto způsobem mohou mít plně pokryty své finanční potřeby spojené s celým výrobním cyklem, a to ještě před dodáním výrobků jejich zákazníkům“, říká Michal Gabriel, generální ředitel Bibby Financial Services, a.s.
Financování nákladů
Bibby Financial Services
Bibby Financial Services je v současnosti největší nezávislá factoringová společnost zaměřená na provozní financování malých a středních podniků, která poskytuje finanční řešení pro více než 10.000 firem po celém světě. Naše lokální týmy s 50 pobočkami pokrývají evropský, americký a asijsko-pacifický region, pomáhají klientům maximalizovat obchodní příležitosti na domácích trzích i v mezinárodním obchodu.
Bibby Financial Services je součástí skupiny Bibby Line Group (BLG), která nabízí služby business-to-business. BLG je zaměřená na finanční služby, vlastní a provozuje lodě, ubytování v plovoucích botelech, pomáhá při těžbě ropy a plynu, poskytuje smluvní logistické služby, leasing speciálních zařízení, provozuje unikátní lesní parky a síť maloobchodních prodejen. Společnost byla založena v roce 1807 v Liverpoolu Johnem Bibby a sídlí v Duke Street v Liverpoolu. Další informace: www.bibbyfinancialservices.cz