Finské železnice získávají nové lůžkové vozy a nákladní vagony pro automobily od Škoda Group

Finsko noční vlak Škoda Group

Finská státní železniční společnost VR Group si objednala devět lůžkových a osm nákladních vagonů pro přepravu automobilů od Škoda Group. Hodnota zakázky 50 milionů Euro a realizují ji finanční výrobní závody skupiny v Otanmäki. Do provozu budou uvedeny do konce roku 2025. Smlouva zahrnuje možnost využít také opci na nákup dalších 30 lůžkových vozů a 30 nákladních vozů pro osobní automobily. Noční vlaková doprava je ve Finsku stále populárnější. Nové vozy doplní stávající flotilu nočních vlaků skupiny VR a umožní tak uspokojit poptávku, která mezi cestujícími existuje.

Finsko noční vlak Škoda Group

 

“Objednávka od společnosti VR je pro nás důležitá, protože díky tomu roste objem zakázek pro naši továrnu v Otanmäki. Komfortní koncepce lůžkových vozů umožní prosadit se na evropském trhu, který zažívá nový boom v cestování nočními vlaky. Je snadné a pohodlné nastoupit do vlaku v domovském městě a ráno se může stát, že bude odpočatý a svěží v cílové destinaci.” Juha Vierros, prezident regionu Sever ve Škoda Group

Finsko noční vlak Škoda Group

 

„Obliba nočního cestování vlakem v posledních letech výrazně vzrostla. Novým vozovým parkem chceme vyjít vstříc přáním našich zákazníků, a ještě více zlepšit zážitek z cestování. Například práce a stravování ve vlastní kabině budou pohodlnější než kdykoli předtím,“ říká Elisa Markula, generální ředitelka společnosti VR.

kabiny jsou navrženy tak, aby se svou výbavou blížily hotelovým pokojům, takže cestující mohou během cesty pohodlně pracovat i nerušeně odpočívat. Všechny kabiny jsou bez toalety, některé z nich mají i vlastní sprchu. Rodiny s dětmi mohou využít speciální rodinné kabiny, do kterých lze umístit dětskou postýlku. Kromě pohodlí je zvláštní pozornost věnována odhlučnění kabiny, aby si cestující mohli jízdu užít.

Finsko noční vlak Škoda Group

 

„Naše portfolio vozidel splňuje náročné požadavky VR – přináší pohodlí, požitek a jednoduchost při cestování nočním vlakem. Noční vlak je pohodlnou a atraktivní alternativou k cestování autem i k létání. Klíčovými faktory jsou funkčnost kabiny, vlastní toaleta či dokonce i sprcha a funkční vybavení, kterým jsme věnovali velkou pozornost,“ vysvětluje Antti Korhonen, obchodní ředitel ve Škoda Group Region Sever a doplňuje: „Náš koncept nočního vlaku pro VR Group je kombinací komfortu a funkčnosti . Kabiny jsou útulné pro snadné cestování na dovolenou a zároveň funkční pro klidnou práci během cesty.“

Finsko noční vlak Škoda Group

Prostorové vozy budou uvedeny do provozu na stávajících nočních linkách z Helsinek, Turku a Tampere do Oulu, Rovaniemi, Kemijärvi a Kolari. Lůžkové vozy budou doplněny nákladními vozy pro osobní automobily, což umožní současně přepravovat své vozidlo.

Finsko noční vlak Škoda Group

Smlouva zahrnuje také opci na nákup dalších 30 lůžkových vozů a 30 nákladních vozů pro osobní automobily. Díky tomu bude možné v budoucnu zvýšit frekvenci spojů a rozšířit trasy. Opce navíc umožní výměnu starých vozů, protože jejich životnost se blíží ke konci.

Finsko noční vlak Škoda Group

Zdroj zprávy: ŠKODA GROUP a.s.
Škoda Transportation