HIWIN s partnery zvou na roadshow o automatizaci

hiwin banner

Společnosti HIWIN, Danfoss a Beckhoff připravily řadu bezplatných odborných seminářů, na kterých představí trendy v polohovacích systémech, pohonech a v automatizaci pro průmysl 4.0. Semináře jsou určeny pro odbornou veřejnost z řad projektantů, konstruktérů a programátorů.

roadshow hiwin

 

Semináře pod názvem Automatizace Řízení Pohybu představí možnosti, profesionalitu a know-how spolupráce uvedených firem a jejich zaměření na poskytování ucelených zákaznických řešení v synergickém efektu. Hiwin má pro tento případ ve své široké nabídce mechanické části řešení, zejména polohovací systémy, víceosé systémy a rotační stoly.

„Hiwin, Beckhoff a Danfoss demonstrují výhody úzké spolupráce při návrhu a realizaci zákaznických řešení pro průmyslovou automatizaci a robotizaci, kdy se potkává mechanická stránka řešení se stránkou elektronickou. Zákazník v tomto případě získá garanci kompatibility a garanci bezproblémové spolupráce jednotlivých prvků a komponent řešení. Díky ucelené funkční dodávce partnerských značek také výrazně ušetří čas, a tím i peníze,“ říká Petr Severa, výrobní ředitel pro polohovací systémy, HIWIN s.r.o., a dodává: „Naše semináře, které se konají v dubnu v pěti velkých městech České republiky i Slovenska, ukazují, jak mohou silné značky, jako jsou Hiwin, Beckhoff a Danfoss, efektivně spolupracovat ve prospěch zákazníka a poskytovat řešení v jednom celku, které by jinak zákazník musel složitě kompletovat z různých zdrojů. Jednoduše řečeno společně šetříme čas, eliminujeme subdodávky a přinášíme finální úspory.“

Beckhoff, společnost s mnohaletými zkušenostmi s řízením na platformě průmyslových PC, je také známá díky real-timové sběrnici EtherCAT. V rámci plánovaných seminářů Beckhoff představí průřez celého portfolia pohonů, od jednoduchého řízení krokových motorů přes pokročilé synchronizované polohování mnohaosých kinematických systémů, až po mechatronické technologie planárních transportních systémů XPlanar, které levitují na magnetickém polštáři.

„Během seminářů dále představíme sílu našeho softwaru TwinCAT, který je mozkem celé automatizační úlohy. TwinCAT spojuje nejen klasické PLC a vizualizaci, ale dokáže komunikovat v duchu Industry 4.0 s ostatními výrobními systémy i s podnikovými informačními systémy. Krása našeho řešení je v tom, že uživatel může vše vyřešit na jediném výkonném PC. Tedy jednoduše a efektivně,“ doplňuje Tomáš Halva, jednatel Beckhoff Automation s.r.o, a ke spolupráci tří značek dodává: „Všichni tři se výborně doplňujeme. Pokud je Beckhoff specialistou na řízení, pak se Danfoss specializuje na frekvenční měniče, tedy výkonové prvky pro pohonnou techniku, a Hiwin zase vyniká v sortimentu lineárních os a zaměřuje se na mechanické prvky. Spojením těchto tří oblastí zákazník dostane nejen vše, co jeho aplikace potřebuje, ale rád bych zdůraznil unikátní technické know-how přes celou šíři automatizační a pohonné techniky, kterým v rámci naší spolupráce disponujeme. Vzájemně se známe, jsme na sebe naladěni a zákazník tak dostane ucelené a funkční řešení, které splní jeho očekávání.“

Danfoss Drives ve spojení s uvedenými renomovanými firmami představí stávajícím i potenciálním zákazníkům v oblasti automatizace novou generaci měničů iC7-Automation, která přináší inovativní technologické možnosti pro efektivní automatizaci. Dále přiblíží technologii prediktivní údržby CBM (Condition Based Monitoring) a softwarovou nadstavbu měničů VLT AutomationDrive FC302, pomocí kterých je zajištěn spolehlivý provoz a minimalizaci výpadků. Účastníci seminářů se mohou těšit i na detailní informace o polohování a synchronizaci s využitím Integrated Motion Controller (IMC) pro vysoký stupeň řízení.

hiwin roadshow

Termíny a místa bezplatných odborných seminářů Automatizace Řízení Pohybu jsou následující:

  • Ostrava (9. 4. 2024)
  • Brno (10. 4. 2024)
  • Praha (11. 4. 2024)
  • Košice (16. 4. 2024)
  • Trenčín (17. 4. 2024)

Semináře s workshopy jsou celodenní. Vzhledem k omezené kapacitě je nutná registrace předem.

Více informací a online registraci najdete tady.

HIWIN (název vznikl složením z výrazů HI-tech a WINner – volně přeloženo jako vítěz v hi-tech technologiích) je dnes v mnoha zemích světa synonymem pro vysoce kvalitní komponenty lineární techniky. Reprezentantem značky HIWIN je i česká společnost HIWIN s.r.o., která je kapitálově spojena s evropskou centrálou v německém Offenburgu. Česká firma HIWIN s.r.o. je výhradním distributorem produktů HIWIN pro Českou republiku, Slovensko, Bulharsko, Chorvatsko, Srbsko, Černou Horu, Makedonii a Bosnu a Hercegovinu. Produkty HIWIN, vyráběné v několika závodech na Tchaj-wanu, v Japonsku, v USA, v Německu i v ČR, jsou dodávány přímo ze skladu v Brně a jsou určeny především pro manipulační a jednoúčelové stroje, CNC zařízení a obráběcí centra, strojní vybavení, těžké řezací stroje, brusky, pily, formovací stroje, automatizační zařízení, vysokorychlostní polohovací jednotky, lékařská zařízení, elektronický průmysl a polohovací zařízení.

Přidanou hodnotou značky HIWIN je kvalita produktů, rychlost dodávek, odborná pomoc a všestranná péče o zákazníka.

Zdroj zprávy: HIWIN s.r.o.
hiwin logo