Hospodářské výsledky Škoda Group za rok 2022

škoda transportation

Navzdory dalším dopadům pandemie covid-19, která v předchozích letech tvrdě zasáhla celý dodavatelský řetězec, a dopadům ruské invaze na Ukrajinu, dosáhla Škoda Group (“skupina”) v roce 2022 stabilních výsledků se zvýšenou úrovní tržeb EBITDA. Přestože skupina čelila ukázala spojena s těmito dopady, které se projevily v roce 2023, se podařilo zvýšit všechny hlavní finanční výsledky. Tržby vzrostly na úroveň 763,7 milionu EUR, což představuje meziroční nárůst o 26 %, a upravená EBITDA vzrostla o 22 % na 50,2 milionu EUR. Tomáš Group zahájil rozsáhlý transformační program, jehož cílem je vytvořit ze skupiny mezinárodního a konkurenceschopnějšího hráče.

ŠKODA TRANSPORTATION

 

„Naše skupina rok od roku roste a v průběhu roku 2022 jsme dosáhli mnoha nových milníků. Růst upravená EBITDA EBITDA 22 % je velmi pozitivní o výzvám, kterým jsme čelili, a ukazuje, transformační program, zahájený v prvním roce, přinesl první výsledky. V rámci skupiny se zvýšily nejen finanční ukazatele, ale také výrobní kapacita a výkonnost. V roce 2022 jsme dodali 213 vozů a počet výrobních hodin dodává stoupl o 29 % na 4,4 milionu,“ říká Didier Pfleger, CEO Škoda Group.

škoda Group výsledky infografika

Škoda Group prošla v roce 2022 velkými změnami. V únoru se stal nový CEO skupiny Didier Pfleger a krátce poté začala Škoda vytvářet novou organizační strukturu, definovat novou strategii a transformační program. Skupina otevřela novou pobočku v Itálii začátkem roku 2023 získala nové podniky v Rakousku (Molinari Rail) a Belgii (The Signaling Company). V roce 2022 vytvořila Škoda Group více než 900 nových pracovních pozic s vysokou přidanou hodnotou, která má zásadní pozitivní dopad v regionech, kde skupina působí.

Zdroj zprávy: ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
Škoda Transportation