Innomotics zahajuje 1. října činnost v České republice

Společnost Innomotics je zaměřená na vývoj a výrobu nízkonapěťových i vysokonapěťových motorů, generátorů, převodových motorů, měničů pro střední napětí a motorových hřídelí. Součástí její nabídky jsou však i inovativní řešení, produkty pro digitalizaci a široké spektrum služeb.

Innomotic ČR

S účinností od 1. července 2023 společnost v Německu působí jako právně samostatná společnost s provozním sídlem v Norimberku a 100% vlastněná dceřiná společnost koncernu Siemens AG.

Innomotic ČR

K 1. říjnu dojde ke globálnímu vyčlenění společnosti a k tomuto datu zahajuje aktivity i společnost Innomotics v Česku. Společnost bude mít v České republice sídlo v Brně, další zastoupení v Praze a v Ostravě, a výrobní závody ve Frenštátě pod Radhoštěm, v Mohelnici a v Drásově. Český Innomotics má široké výrobní portfolio od nízkonapěťových až po vysokonapěťové motory, motory s osovou výškou 63 až 900 mm, v jeho výrobním spektru jsou však i převodové motory a generátory. Kromě výroby nabízí i vlastní vývoj a inovativní řešení na míru. Společnost Innomotics v Česku povedou Vladimír Štěpán (CEO) a Tobias Bronsert (CFO).

Innomotic ČR

 

„Díky silné a letité tradici výroby elektromotorů v Česku, široké nabídce kvalitních produktů i služeb, a především motivovanému týmu expertů ve svém oboru máme všechny předpoklady k tomu, abychom byli první volbou pro stávající i nové zákazníky,“ uvedl u této příležitosti ředitel společnosti Innomotics v České republice Vladimír Štěpán.

Innomotic ČR

Innomotics bude v budoucnu úzce spolupracovat s ostatními jednotkami koncernu Siemens prostřednictvím partnerství v oblasti technologií a prodeje, stejně jako v rámci vzájemných obchodních vztahů.

Innomotics logo

  • Společnost Innomotics vyrábí ucelené portfolio nízkonapěťových a vysokonapěťových motorů, generátorů, převodových motorů, měničů pro střední napětí a motorových hřídelí. Společnost je 100% vlastněná dceřiná společnost koncernu Siemens AG a má provozní sídlo v německém Norimberku.
  • K 1. říjnu se vyčlenila společnost Innomotics v České republice, která bude mít sídlo v Brně, pobočky v Praze a v Ostravě, a výrobní závody ve Frenštátě pod Radhoštěm, v Mohelnici a v Drásově. Českou společnost Innomotics povedou Vladimír Štěpán (CEO) a Tobias Bronsert (CFO).

Zdroj zprávy: Siemens

logo Siemens