Investiční pobídky CzechInvestu a další podpůrné programy

ekonomika peníze

Digitalizace díky pandemii nabrala na tempu a zvyšování efektivity a kvality pomocí automatizace, stejně jako zavádění inovací a moderních technologií, už běží v desítkách českých firem. Náklady na digitalizaci ale nejsou zrovna zanedbatelné, a proto vám v nové sérii JAK NA FINANCE představíme celou řadu státem dotovaných programů a nástrojů, které mohou s digitalizací a modernizací pomoci.

Nová série si dala za cíl ukázat firmám možnosti, jak zafinancovat zavádění nových technologií, automatizace a robotizace, ale také vlastní vývoj a výzkum. Série Digitalizace MSP, kterou již druhým rokem připravuje Národní centrum Průmyslu 4.0 ve spolupráci s agenturou pro podporu podnikání a investic CzechInvest, bude mít celkem čtyři díly, každý zaměřený na jinou oblast finanční podpory a zdrojů investic.

NCP 4.0

Druhý díl série JAK NA FINANCE se zaměřil na investiční pobídky státu zprostředkovávané agenturou pro podporu podnikání a investic CzechInvest, daňové odpočty na VaV, podporu startupů a inovativních společností, možnosti podpory společností produkujících či využívajících kosmické technologie, ale také program Ministerstva průmyslu a obchodu Inovace do praxe.

Pořad jsme vysílali živě ve středu 8. 12. 2021 a ve dvouhodinovém vysílání jednotlivé programy a nástroje představili odborníci z agentury CzechInvest a ESA BIC, ale také zástupci společností, které některý z programů využili ke zlepšení své technologické vybavenosti a zvýšení své konkurenceschopnosti.

Pořad přináší přehledné a srozumitelné informace o různých nástrojích přímé či nepřímé podpory investic, které firmám nabízí stát a jeho instituce, a to formou příjemné diskuze odborníků s moderátorem Alešem Vlkem.

Pokud jste pořad nestihli sledovat v přímém přenosu, můžete jej shlédnout ze záznamu, který nabízíme níže – a to jak celý, tak jednotlivé sekce, které vás zajímají nejvíce. V případě jakýchkoliv dotazů k probíraným tématům rádi zprostředkujeme kontakt na naše hosty.

Záznam pořadu vysílaného 8.12.2021

Autor: Alena Nessmithová, Account and Event Manager NCP4.0
Zdroj zprávy: Národní centrum Průmyslu 4.0
národní centrum průmyslu