Jak psát efektivní obchodní texty pro strojírenství

Některé firmy si stěžují, že nemají zakázky a hledají chybu buď v nedostatečné aktivitě svých obchodníků nebo v podmínkách, které panují na českém nebo evropském trhu.

Podle našich zkušeností z cca 18tiletého působení v oblasti vyvažování výrobních kapacit, vyhledávání kooperací a zprostředkování zakázek, jsou příčiny v 98% jiné, než se vedení těchto firem mylně domnívá.

Jednou z mnoha příčin neúspěchů bývá kvalita písemné komunikace mezi firmami. Obchodní nabídky, obchodní e-maily, tiskové zprávy, texty na firemním webu, texty v produktových katalozích a propagačních materiálech, to vše se velmi významně podepisuje na úspěchu nebo naopak na problémech firmy.

Pokud nedokážete informovat své potenciální zákazníky vhodným textem, pokud v tomto textu pokazíte vše, co jen můžete a vyvoláte špatné nebo třeba jen rozporuplné dojmy, můžete se pravděpodobně rozloučit se zakázkami nebo možností kooperace! Dojem, které vaše obchodní texty vyvolávají v cílové skupině je jedním z klíčových atributů vaší situace.

Některé menší nebo i střední strojírenské firmy dokonce ani nechápou, proč by měly vydávat tiskové zprávy! Neví jak je distribuovat, resp. jak je dostat k potenciálním zákazníkům, ani jak je správně napsat. Netuší, že všechny velké korporace na tuto činnost mají specializovaná oddělení, ani proč to dělají. Neví, že tiskové zprávy vydělávají peníze!

Kurz tiskových zpráv

A podobné to je i s obchodními nabídkami. Většinou se pozornost točí kolem nabízené ceny, ale to je jen malá část toho, co by úspěšná nabídka měla obsahovat. Firmy neumí psát efektivní obchodní texty! Vůbec nejde o gramatické chyby nebo perfektní slohová cvičení. Jde o to, aby výsledkem textu byl splněn cíl, který má text vyvolat. Aby text vytvořil přesně takový dojem, který povede k uzavření obchodu nebo alespoň ke zvýšenému zájmu, který se může realizovat třeba v příští zakázce.

Jestli se toto chcete naučit, máme pro vás připraven specializovaný kurz
“Jak psát efektivní tiskové zprávy”
Kurz tiských zpráv

V tomto kurzu, který je zaměřen na české strojírenství, se naučíte jak psát tiskové zprávy, nabídky a jiné obchodní texty i jak je efektivně distribuovat k potenciálním zákazníkům.

POZOR! Uzávěrka přihlášek do kurzu je již příští týden! Přihlásit můžete sebe nebo svoje zaměstnance zde.

Nebo si rovnou stáhněte program kurzu…

Vložením adresy souhlasíte s občasným zasíláním obchodních sdělení o námi pořádaných kurzech (maximálně 4x za rok). Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat jediným kliknutím na odkaz ve zprávě. Respektujeme vaše soukromí a máme platnou registraci na ÚOOÚ.