LIBERTY Ostrava zahájila očkování proti COVID-19 ve svém areálu

covid

Ve spolupráci s mobilním očkovacím týmem nemocnice Karviná-Ráj zahájila dnes LIBERTY Ostrava očkování proti nemoci COVID-19 v areálu ostravské huti. Očkování je určeno pro všechny zaměstnance, kteří jsou starší 30 let, v souladu s vládními pravidly dostupnosti očkování. První fáze vakcinace proběhne ve dvou termínech v upravených prostorách jídelny na ředitelství společnosti. Přihlášeno je zatím 150 zaměstnanců. Vakcinaci zajištuje mobilní tým včetně lékaře nemocnice v Karviné-Ráji. Huť se dohodla se zástupci nemocnice s pomocí krajského koordinátora pro očkování Pavla Rydrycha: „Moravskoslezský kraj patří mezi nejrychleji očkující kraje v České republice, naše odběrová místa dokáží uspokojit poptávku zájemců o očkování z řad občanů v řádech dní. To byl pro nás milník k tomu, zahájit očkování největších zaměstnavatelů v našem regionu, kde evidujeme vysokou koncentraci zájemců o očkování.“

liberty

Očkování přímo v areálu je jednou z výhod, které huť nabízí svým zaměstnancům v rámci nadstandardní zdravotní péče. „Nadstandardní zdravotní péče patří k těžkému průmyslu všude ve vyspělém světě. U nás ji poskytujeme zaměstnancům už od založení huti před sedmdesáti lety,“ uvedl ředitel pro personální a právní záležitosti Jaroslav Vystrk.

Součástí zdravotní péče pro zaměstnance jsou mimo jiné vitamínové balíčky, rekondiční pobyty v lázních, rehabilitace nebo přednášky ke zdravému životnímu stylu a duševnímu zdraví. LIBERTY Ostrava také pro své zaměstnance pořádá pravidelné dny zdraví.

Liberty OstravaLIBERTY Ostrava je integrovaný hutní podnik s roční výrobní kapacitou 3,6 milionu tun oceli, která se uplatňuje zejména ve stavebnictví, strojírenství a petrochemickém průmyslu. Je tuzemským lídrem ve výrobě silničních svodidel a trubek. Kromě českého trhu dodává své výrobky do více než 40 zemí světa. Spolu s dceřinými společnostmi má 6000 zaměstnanců. Díky nadstandardní ekologizaci vyrábí své výrobky s minimálním možným dopadem na životní prostředí. Huť patří do skupiny LIBERTY Steel Group.

LIBERTY Steel Group je součástí globálního uskupení GFG Alliance, patřícího rodině Sanjeeva Gupty. GFG Alliance má tři nezávislé průmyslové divize: ocelářskou LIBERTY Steel Group, hliníkářskou ALVANCE a energetickou SIMEC, které sdílejí stejné hodnoty a usilují o dlouhodobě udržitelnou budoucnost pro průmysl i společnost. GFG Alliance působí v 30 zemích světa, kde má celkem 35 000 zaměstnanců a obrat ve výši přes 20 miliard USD.

Zdroj zprávy: LIBERTY Ostrava