Městské lanové dráhy – spolehlivý dopravní prostředek šetrný k životnímu prostředí

Na kongresu Cable Car World, který se koná 21. a 22. června 2022 v německém Essenu, se TÜV SÜD zaměří na bezpečnost městských lanových drah. Společnost působící v oblasti testování, inspekce a certifikace (TIC) podporuje svým rozsáhlým portfoliem nabízených služeb výrobce, provozovatele a projektanty po celém světě. Expozici TÜV SÜD naleznou zájemci na stánku č. 532.

lanovka Londýn

Služby, které společnost TÜV SÜD poskytuje výrobcům, provozovatelům a projektantům lanových drah, zahrnují certifikaci bezpečnostních prvků a dílčích systémů v souladu s nařízením (EU) 2016/424, prvotní schválení lanových drah a lyžařských vleků a předepsané kontroly prováděné oprávněným kontrolním subjektem i poradenské služby pro provozovatele a nabídky školení pro jejich zaměstnance. Po odborných znalostech specialistů ze společnosti TÜV SÜD je vysoká poptávka nejen v alpských regionech v Evropě, ale také v městských aglomeracích a metropolitních oblastech po celém světě.

 

„Městské lanové dráhy jsou spolehlivým dopravním prostředkem šetrným k životnímu prostředí, jehož realizace vyžaduje relativně nízkou investici a může vykrýt nedostatky v systémech veřejné dopravy,“ uvedl Dr. Georg Schober, vedoucí oddělení dopravy v TÜV SÜD Industrie Service v Mnichově. „Co se týče mezinárodních projektů lanových drah, jsou kvalita a šíře našich odborných znalostí důležitým kritériem pro přidělení zakázek předními výrobci,“ dodává Peter Hofer, vedoucí centra pro bezpečnost lanových drah v TÜV SÜD Austria v Jenbachu.

V posledních dvou letech se odborníci z TÜV SÜD podíleli například na projektech lanových drah v Mexiku, Guatemale, Bolívii a Hongkongu. V Mexico City společnost TÜV SÜD posuzovala pro výrobce lanové dráhy Cablebús Linea 1 jeho dokumentaci a protokol o bezpečnosti a prováděla přejímací zkoušky přímo na místě. Lanová dráha Cablebús Linea 1 má přímé napojení na hlavní dopravní uzel v Mexico City. Se svou délkou téměř 10 kilometrů a přepravní kapacitou až 4 000 cestujících za hodinu patří k největším městským lanovým drahám světa.

Photo TUV SUD

Další informace o službách v této oblasti najdete tady.

Zdroj zprávy: TÜV SÜD Czech
tuv