Ministr Síkela jednal v Kanadě o budoucnosti energetiky

Jozef Síkela

Budoucnost energetiky a různé přístupy k procesu dekarbonizace. Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela jednal v Kanadě s ministrem přírodních zdrojů Jonathanem Wilkinsonem. Probírali mimo jiné prostor pro spolupráci Česka a Kanady v oblasti energetické bezpečnosti a udržitelných technologií.

Twitter Síkela v Kanadě

 

„V roce 2022 byla Evropa zasažena největší energetickou krizí v novodobé historii, kterou jsme dokázali překonat i díky podpoře našich přátel a spojenců. Snažíme se zvýšit odolnost našeho energetického sektoru, a to i prostřednictvím budování užších vztahů s podobně smýšlejícími zeměmi, jako je Kanada,“ řekl ministr Síkela.

 

ADK

Reklama

„Podporou rozvoje dodavatelských řetězců čisté energie, včetně vodíku a kritických nerostů, Kanada, Česká republika a další podobně smýšlející země posilují energetickou bezpečnost, podporují opatření v oblasti klimatu a podněcují ekonomické příležitosti a vytváření udržitelných pracovních míst. Kanada bude pro naše partnery v Evropě vždy spolehlivým, předvídatelným a bezpečným dodavatelem čisté energie,” uvedl ministr Wilkinson.

Hlavním tématem setkání obou ministrů byl význam mezinárodní spolupráce v kontextu globální energetické bezpečnosti a přechodu k dekarbonizaci. Cílem takové spolupráce je vytvořit odolnější a udržitelnou energetickou politiku, zajistit dodavatelské řetězce kritických minerálů a podpořit rozvoj obnovitelných zdrojů energie. Ministři se shodli, že je třeba vzájemně spolupracovat zejména v oblasti vodíku vyrobeného z obnovitelných zdrojů a v posilování dodavatelských řetězců kritických minerálů.

Zdroj zprávy: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
MPO logo