MISAN – Produktivita, automatizace a univerzálnost

Misan MSV 2022

Produktivita – automatizace – univerzálnost, to jsou témata, kterým se věnují letošní expozice Misan s.r.o. na mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Skladba exponátů sahá od kusové (prototypové), přes malosériovou až po velkosériovou výrobu v technologiích třískového obrábění i technologiích aditivních. Přijměte pozvání k návštěvě našich expozic v pavilónu P (stánek č. 077) a pavilónu A (stánek č. 015).

Kusová a malosériová výroba:

OKAMOTO ACC-63SA1
Přesné rovinné brusky klasické konstrukce s křížovým stolem řady ACC – SA1 se vyrábí v šesti velikostech stolu od 200 x 500mm do 500 x 1000 mm. Stroje jsou určeny pro opracování malých a středně velkých obrobků. Používají OKAMOTO elektronické řízení s ovládacím panelem vybaveným dotykovým displejem, které umožňuje plně automatický chod kombinovaný s ručním ovládáním. Možné je nastavit automatický brousící cyklus a používat rychlý přísuv do řezu na svislé ose. Tyto modely mají k dispozici také například automatické orovnávání obvodu brousicího kotouče s kompenzací úbytku kotouče.

Okamoto s1
Prezentovaný stroj typu ACC-63SA1 bude dále vybaven elektro-permanentní magnetickou upínací deskou a vanou na řeznou emulzi s papírovou filtrací. Stroj je k dispozici k okamžitému odběru.

Okuma MULTUS U3000 2SW 1500
Jakožto zástupce vysoce univerzálních strojů předvedeme víceúčelové soustružnické centrum Okuma Multus U3000 v provedení 2SW, tj. s plnohodnotným protivřetenem a dvanáctipolohovou spodní revolverovou hlavou. Horní soustružnicko frézovací hlava s upínacím rozhraním typu HSK-63A využívá pro své pohyby pravoúhlou kinematiku lineárních os X, Y a Z. Díky tomu lze stroj využívat pro přesné i produktivní obrábění až do ø650 mm a délky 1500 mm. Soustružnicko-frézovací hlava se vyznačuje kompaktním provedením při vysokém instalovaném výkonu.

Okuma MULTUS U3000 2SW 1500

Technologická ukázka obrábění zaujme méně obvyklými procesy soustružení s využitím naklápění soustružnického nástroje v ose B a také výrobou ozubení pomocí progresivní metody „skiving“. Soustružení s využitím osy B nachází v praxi uplatnění zejména při opracování tvarově komplikovaných rotačních dílců typicky z těžko obrobitelných a/nebo velmi tvrdých materiálů. Obrábění ozubení metodou „skiving“ lze s výhodou použít zejména u vnitřního ozubení, nebo evolventního drážkování, kde není na dílci dostatečný výběh za ozubením. Metoda je použitelná pro střední, nebo malou přesnost ozubení.

Okuma Genos M660V-e
Tříosé obráběcí centrum Okuma Genos M660V-e je univerzální stroj s geny Okumy nabízený v předem definované specifikaci s atraktivní cenou. Využívá osvědčený portálový litinový rám nesoucí lineární osy X a Z, který je postaven na masivním spodním loži.

Okuma Genos M660V-e

Lože je současně základnou pro pracovní stůl stroje rozměru 1530x660mm nesený na ose Y. Nabízená specifikace stroje zahrnuje frézovací vřeteno s upínacím kuželem velikosti 40 a maximálními otáčkami 15.000 ot/min. Disponibilní kroutící moment vřetene je 199N.m. Stroj je k dispozici k okamžitému odběru.

Okuma Genos M660V-e

Velkosériová a automatizovaná výroba:

Brother M200X3 + Misan Robocell
Na strojírenském veletrhu vedle samotných strojů předvedeme již tradičně i ukázky automatizace. První z nich bude naše osvědčené řešení s průmyslovým robotem a zásobníky šuplíkového typu, které bude zásobovat materiálem 5osý stroj Brother. Jedná se o automatizační koncept plně zkonstruován a realizován v rámci Misan s.r.o., který je využíván řadou zákazníků v různých modifikacích. Řešení je založeno na šestiosém průmyslovém robotu a dvojici oboustranně výsuvných paletových zásobníků materiálu. Uživatelské rozhraní, které je opět výsledkem vlastního vývoje Misan je připraveno pro komunikaci výrobních i nevýrobních dat s externími nadřazenými informačními systémy.

Brother M200X3 + Misan Robocell

OKUMA 2SP-2500H
Další automatizační řešení uvidí návštěvníci na stroji Okuma, kde půjde o systém dodávaný samotným výrobcem stroje. Jedná se o soustružnický stroj s portálovým zakladačem, řešení, které se často používá právě u soustružnických strojů chceme prezentovat jako zajímavou alternativu k obsluze průmyslovým robotem. CNC soustruhy 2SP-H série patří konstrukčně mezi čelní soustruhy, což jsou soustruhy s horizontální osou vřetena bez koníka. Jsou určeny k produkci součástí přírubového typu, takže koník nepotřebují. Zvláštností čelních soustruhů 2SP-H je, že mají dvě paralelně uspořádaná vřetena a dvě nástrojové hlavy rovněž s horizontální osou rotace. Pro se jim přezdívá „dvojčata“. To vše je umístěno na společném, velmi tuhém loži skříňové konstrukce.

Okuma 2SP-2500H

Soustruhy série 2SP jsou standardně vybaveny inteligentní funkcí „Thermo-Friendly Concept“, která zaručuje stabilní rozměry obrobků i v provozech s proměnlivou teplotou okolí stroje. Ve standardním vybavení je i antikolizní funkce „Collision Avoidance System“. Je možné instalovat také systém „Machining Navi“, který optimalizuje řezné podmínky v případě, že se při obrábění vyskytnou samobuzené kmity.

Okuma 2SP-2500H

Aditivní výroba – nový směr ve strojírenské výrobě
Součástí expozice Misan s.r.o. bude 3D tiskárna GE Concept Laser M2 pro zpracování kovových práškových materiálů. Zařízení pracuje se základnou velikosti 250 x 250 mm a může stavět až do výšky 350 mm. Zpracovávané materiály sahají od zlata přes korozivzdorné a teplotně odolné oceli až po slitiny hliníku a titanu.

GE Concept Laser M2 Stavební výkon se pohybuje od 2-20 cm3 za hodinu v závislosti na materiálu a požadavcích na jakost povrchu. Aditivní výroba nabízí zcela nové možnosti konstruování i výroby nových dílů v letectví a kosmonautice stejně jako v medicínské produkci, kde má již své nezastupitelné postavení. Úspěšné aplikace se také vyskytují ve výrobě forem a obecně v prototypové výrobě.

Mapa umístění obou expozic společnosti Misan s.r.o.
Mapa misan 2022

Více informací a kontakty naleznete na stránkách společnosti Misan.