MPO bude spolupracovat s českými mobilními operátory na pomoci ukrajinským uprchlíkům

mpo mobily pro uprchliky

Ministerstvo průmyslu a obchodu za stát převezme roli koordinátora pomoci, kterou se rozhodli Ukrajincům prchajícím před ruskou invazí poskytnou čeští mobilní operátoři. Ukrajinští uprchlíci tak obdrží SIM karty pro bezproblémový kontakt s rodinou a další služby. Vládu o tom dnes informoval ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela.

„Mezi lidmi prchajícími z Ukrajiny před ruskou agresí jsou často lidé, jejichž rodiny rozdělila válka. Oceňuji tedy rozhodnutí mobilních operátorů jim takto pomoci. Ministerstvo průmyslu a obchodu se jim v tom bude snažit maximálně vyjít vstříc, a proto převezme roli koordinátora pomoci ze strany státu,“ uvedl ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela. Na této pomoci bude MPO spolupracovat s Asociací provozovatelů mobilních sítí (APMS).

Tato spolupráce bude zahrnovat především to, že MPO bude jasně definovat, jaká pomoc, v jakém množství, a kde je ze strany státu potřeba. Cílem spolupráce pak bude zajistit v první řadě maximum potřebných informací pro ukrajinské uprchlíky a co nejlepší spojení s rodinami v jejich vlasti.

ukrajinec s mobilem

„Koordinace ze strany MPO nám naši snahu výrazně ulehčí. Ukrajinští uprchlíci budou mít díky této spolupráci k dispozici české SIM karty, které jim umožní bezproblémový kontakt s rodinou. Operátoři také budou aktivně rozesílat SMS všem ukrajinským číslům, které se přihlásí do českých mobilních sítí s informacemi o možnostech pomoci,“ popisuje Jiří Grund, prezident APMS. Kromě toho jsou operátoři připraveni pomocí mobilních základnových stanic posilovat mobilní signál v oblastech uprchlických táborů tak, aby jim zajistili bezproblémový kontakt s okolím.

Zdroj zprávy: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
MPO logo