MPO podporuje podnikový výzkum, zveřejňuje vítěze druhé veřejné soutěže v programu TREND

MPO logo

Hlavní nástroj na podporu projektů podnikového výzkumu a vývoje. To je program Ministerstva průmyslu a obchodu nazvaný TREND. Výsledky druhé veřejné soutěže, tentokrát v podprogramu 2 „Nováčci“, vyhlásila Technologická agentura České republiky (TA ČR).

„Vzhledem k relativně úzce vymezené skupině podniků, které mohly o dotaci v této soutěži usilovat, nás vysoký počet podaných žádostí, konkrétně 123 projektů, příjemně překvapil a potěšil,“ říká místopředseda vlády a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a dodává: „Podporu podnikového výzkumu nadále považujeme za jednu z priorit pro rychlé překonání následků hospodářského útlumu a pro dlouhodobé ozdravení ekonomiky. S Technologickou agenturou jsme se proto shodli na navýšení původně plánované alokace druhé soutěže ze 120 mil. Kč na 200 mil. Kč. Podpora tak bude nakonec nabídnuta 21 nejlépe hodnoceným projektům.“

Podprogram „Nováčci“ se zaměřuje specificky na zahájení vlastních výzkumných aktivit v podnicích s krátkou dobou existence nebo v podnicích tradičních, které však vlastní výzkumně-vývojovou činnost dosud nerealizovaly, resp. na ni v posledních pěti letech nečerpaly významnější podporu z veřejných rozpočtů.

ta črVýsledky druhé veřejné soutěže, která byla vyhlášena 19. února letošního roku, zveřejnila TA ČR na webu: https://www.tacr.cz/program-trend-vyhlaseni-vysledku-2-verejne-souteze/.

„Předběžně na leden 2021 plánujeme vyhlášení další soutěže v podprogramu 2 Nováčci. Právě ukončenou soutěž nyní vyhodnotíme a jsme připraveni mírně upravit podmínky tak, aby program co nejlépe naplňoval své cíle a zároveň byl dostatečně atraktivní a srozumitelný,“ říká náměstek ministra průmyslu a obchodu pro digitalizaci a inovace Petr Očko.

V hlavním podprogramu nazvaném Technologičtí lídři se nyní hodnotí návrhy projektů, které byly podány ve třetí veřejné soutěži v programu TREND. Aktuální seznamy jsou dostupné tady.

Zdroj zprávy: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR