MSV 2007: Dělení materiálu – pily

Zájemci o klasické dělení profilovaného materiálu a kulatiny by měli navštívit přízemí pavilonu E, kde se soustřeďují známí výrobci a prodejci dělících strojů. Řada z nich připravila novinky i pro tento rok.Hned u vchodu naleznete expozici firmy LEGNEX z Jablonce nad Nisou. Kde vás čeká přehlídka ručních, poloautomatických, automatických a speciálních pásových pily na kov. Nechybí ani pilové pásy Eberle s bimetalickou konstrukcí. Největší pily z nabídky firmy Legnex umožňují řezné průměry až 2000 mm.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek
Širokou nabídku výkonných pil nabízí společnost Pilous, která má pravděpodobně největší expozici co do plochy i počtu vystavených strojů. Za pozornost strojí nejen klasické manuální nebo poloautomatické pily, ale také plně automatické stroje “hydraulik NC automat”.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek
Pily jsou řízeny mikroprocesorovým řídícím systémem s displejem a klávesnicí pro programování funkcí pily. Možnost naprogramování řezné délky a počtu kusů. K zastavení chodu pily dochází v případě docílení nastaveného počtu kusů, nedostatku materiálu, přetržení pásu nebo poruchy s identifikací jejího místa. Pila je vybavena elektrohydraulickým podáváním materiálu do délky 500 mm (možnost násobku podání) s plynule stavitelným mechanickým dorazem s číselníkem přesnosti 0,1 mm a zvýšeným výkonem motoru pilového pásu napájeného frekvenčním měničem pro plynulou regulaci řezné rychlosti..

Pro zvětšení si klikněte na obrázek
Další nepřehlédnutelnou expozicí v pavilonu E má společnost Pegas. Tady nejvíce zaujme letošní novinka – pila 850 x 1000 Herkules X

Pro zvětšení si klikněte na obrázek
Ale pro návštěvníky jsou připraveny i menší automatické pily…

Pro zvětšení si klikněte na obrázek
V pavilonu E vystavují i další výrobci strojů pro dělení kovových materiálů a samozřejmě i firmy nabízející jiné produkty, které si prohlédneme příště.