MSV ve znamení návratu vystavovatelů

Do začátku Mezinárodního strojírenského veletrhu sice ještě zbývají tři měsíce, ale již nyní je jasné, že se na brněnské výstaviště vrací firmy, které z různých důvodů vynechaly poslední ročník či ročníky. Tato skutečnost je pozitivní zejména proto, že nejde jen o návrat vystavovatelů z jedné nomenklatury, ale tento trend lze pozorovat průřezově napříč všemi obory všech pořádaných veletrhů.

V oboru Materiály a komponenty jsou přihlášeni všichni významní vystavovatelé – namátkou například Arcelor Mittal, Vítkovice, Union Ocel, Lenze, ZKL, NORD Poháněcí technika, Wikov, TOS Znojmo a další. Mezi nové firmy, které si vybraly MSV pro prezentaci svých výrobků patří mimo jiné PROMET Group či Dillinger Hütte. Po deseti letech se vrací na MSV také firma Eaton Elektrotechnika s.r.o. z oboru energetika. Zvýrazněným tématem letošního ročníku je průřezový projekt Automatizace, tedy obor elektronika, automatizace a měřící technika. Všichni významní vystavovatelé jsou již přihlášeni, ať už jde o Mitutoyo Česko, Olympus Czech Group, s. r.o., Siemens, UNIS, KUKA Roboter CEE Gmbh a další. V hydraulice a pneumatice registrujeme také větší zájem vystavovatelů než v minulém roce. Prezentovat se budou například Bosch Rexroth, CHARVÁT Group s.r.o., IMI International – NORGREN, STASTO Automation s.r.o. a další firmy. I přesto, že se letos nekoná veletrh Transport a logistika, nové firmy registrujeme také v oboru doprava, manipulace, průmyslové balení, skladování a logistika. Po sedmi letech se například vrací firma Expresso Deutschland GmbH, k největším expozicím bude patřit stánek Obchodní společnosti KREDIT, spol. s r.o. a pojezdová kola z Hong-Kongu představí International Hardwares Trading Co.

Mezinárodní veletrh obráběcích a tvářecích strojů IMT obsadí kvůli enormnímu zájmu vystavovatelů kromě tradičních pavilonů P a V také pavilon F. Přihlášeny jsou všechny významné firmy oboru, například TAJMAC-ZPS, Kovosvit MAS, TOS Varnsdorf, Alfleth, Trumpf a mnohé další. Na brněnské výstaviště se vrací také Erwin Junker, MAKINO, TOSHULIN, po osmi letech bude opět vystavovat společnost PRAMET TOOLS či Tungaloy anebo BLASER SWISSLUBE.

Mezinárodní veletrh plastů, pryže a kompozitů PLASTEX se vrací po čtyřech letech a ujít si ho nenechají všichni významní vystavovatelé – za všechny jmenujme Arburg, Engel, Kuboušek, Luger či Wittmann Battenfeld. Oproti loňskému roku se očekává nárůst plochy o patnáct procent a zásluhu na tom mají také noví vystavovatelé – HAHN Automation, Istrex Oil, Polytex Composite, Institut pro testování a certifikaci a další.

Trojlístek veletrhů FOND-EX, PROFINTECH a WELDING se u Mezinárodního strojírenského veletrhu konal již před dvěmi lety a účast vystavovatelů naznačuje, že jsou s tímto uspořádáním spokojeni. Na Mezinárodním slévárenském veletrhu FOND-EX je poměrně vysoká zahraniční účast a mezi největší vystavovatele bude patřit například Hüttenes-Albertus CZ s.r.o., ASK Chemicals Czech s.r.o., ŠEBESTA-služby slévárnám s.r.o. a další. Všechny významné společnosti jsou zastoupeny také na Mezinárodním veletrhu technologií pro povrchové úpravy PROFINTECH (např. Rösler Oberflächentechnik GmbH, Surfin s.r.o. a další) a na Mezinárodním veletrhu svařovací techniky WELDING – FRONIUS, AIR LIQUIDE, CLOOS, AIR PRODUCTS. Společnost ESAB ssi dokonce vybrala brněnský veletrh jako jediný, na kterém se bude letos prezentovat.

Tuto a další zprávy o MSV 2012 naleznete na stránkách BVV.