Na Sněmu se chce SP ČR shodnout s vládou na konkrétních změnách

Rafaj Sněm SP čr

Svaz průmyslu a dopravy ČR opět zahájí svým Sněmem Mezinárodní strojírenský veletrh (MSV) v Brně hned první den konání veletrhu 10. října. Společně s čelnými představiteli členských firem a vládou bude řešit aktuální problémy českého byznysu. Svaz průmyslu se představí návštěvníkům MSV také na svém infopointu, který bude umístěný v prostoru Digitální továrny v pavilonu F a je aktivně zapojen do unikátního programu Contact Ukraine 2023 v pavilonu A.

digi strage

Tradiční Sněm Svazu průmyslu a dopravy ČR jako každý rok zahájí Mezinárodní strojírenský veletrh. Prezident Svazu průmyslu a dopravy Jan Rafaj, společně s dalšími členy představenstva Svazu průmyslu během něj zhodnotí, jak se dařilo vládě v loňském roce. Společně s firmami definují konkrétní úkoly pro zbytek volebního období, na kterých by měl celý byznys společně s vládou neodkladně začít pracovat. Pozvání přijal předseda vlády Petr Fiala, místopředseda vlády a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka, místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš, ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela, ministr financí Zbyněk Stanjura a další.

„Pro jakékoliv transformační změny je klíčové, aby to byl cíl všech. Bez ohledu na barvu dresu a politickou příslušnost. Proto na politiky apelujeme, aby mysleli za čtyřleté volební období a přesvědčili o změnách i opozici. To nejhorší, co nás může potkat, je náhlé otočení kormidla. Problémy už jsme si pojmenovali, i vláda si je uvědomuje. Teď je čas začít s konkrétními změnami. První jasné úkoly, které jsou splnitelné do konce volebního období, vládě předáme na našem Sněmu. Jedná se zejména o bezprecedentní zkrácení schvalovacích procesů pro výstavbu strategické infrastruktury dopravní, energetické a digitální. Rovněž vytvoření podmínek pro budování ekologičtějších zdrojů elektrické energie. Zcela zásadní je přenastavení podmínek pro otevření českého trhu práce a podporu výzkumu a vývoje. Bez transformace českého školství nebudeme v budoucnu úspěšnou zemí,“ říká prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jan Rafaj.

Sněm Svazu průmyslu je společenská akce pro 400 hostů. Pro členské firmy Svazu je Sněm jedinečnou platformou, kde zazní jejich jasné požadavky na členy vlády i náměstky a odborníky z ministerstev. Svaz průmyslu na něm každoročně také oceňuje úspěšné firmy a osobnost průmyslu. Letos počtvrté udělí i Cenu za Průmysl 4.0, jejímž partnerem je Česká spořitelna. Hlavní část Sněmu bude možné stejně jako v předchozích letech sledovat online na webu spcr.cz, ale také ceskenoviny.cz, hn.cz či e15.cz.

R.D.I.

Reklama

V rámci MSV se Svaz průmyslu a dopravy ČR také aktivně zúčastní podpory programu Contact Ukraine 2023, který vytvořilo MPO ve spolupráci s MZV. Díky němu se budou moci české firmy od úterý do čtvrtka na veletrhu setkat se zástupci ukrajinských samospráv a byznysu. Jde o jedinečnou příležitost pro aktivní vytváření konkrétních projektů pro budoucí rychlou obnovu a rekonstrukci Ukrajiny.

msv 2023

MEZINÁRODNÍ STROJÍRENSKÝ VELETRH
Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě. Na 64. ročníku se bude od 10. do 13. října prezentovat 1 260 vystavujících firem ze 43 zemí. Hlavními tématy jsou Průmysl 4.0 a digitální továrna, tedy digitalizace výroby, jeden z hlavních směrů inovačního procesu. Mezi další výrazná témata patří cirkulární ekonomika – nakládání s materiálními zdroji.

Zdroj zprávy: Svaz průmyslu a dopravy ČR
Svaz průmyslu