Na veletrhu FOR INDUSTRY ocenili technické inovace

Junior FOR INDUSTRY 2018

Jaké trendy a novinky budou hýbat světem průmyslu? Letošní ročník průmyslového veletrhu FOR INDUSTRY představil řadu inovativních technologií a novinek, které posouvají možnosti všech oblastí průmyslu. Také letos se na veletrhu sešla komise složená z předních odborníků, aby vyzdvihla ty nejvýznamnější. Cenu GRAND PRIX z celkem 9 přihlášených exponátů získaly 3 exponáty a další 2 pak ocenila porota čestným uznání. Poprvé v historii veletrhu se letos konala soutěž GRAND PRIX Junior, kam se hlásily projekty studentů středních a vysokých škol.

Odborná komise hodnotila přihlášené exponáty podle technických parametrů, progresivní použité technologie, materiálového zpracování, energetické úspornosti a ekologického hlediska. V komisi zasedli doc. Ing. Stanislav Maňas, CSc. (Ústav výrobních strojů a zařízení – FS ČVUT, Českomoravská společnost pro automatizaci), Ing. František Hýbner (Elektrotechnická asociace ČR), Ing. Lukáš Procházka (Střední průmyslová škola na Proseku).

Udělené ceny GRAND PRIX:
– Ocenění získala společnost We Refactor IT za aplikaci Virtuální údržba/ Siemens Machine. Aplikace umožní interakci s fyzickým strojem na blízko i na dálku pomocí digitálního dvojčete projektovaného do prostoru uživatele. Ten pak může sledovat stav stroje, jeho monitorovací hodnoty a výsledky diagnostiky.

– Společnost ARC-H za svařovací zdroj KEMPPI X8 MIG WELDER se systémem WELDEYE, systémem sledování svařovacích procesů a funkcí pro náročné svařovací aplikace, který umožňuje monitorování vstupů a výstupů díky Cloud based řešení.

– CNC Invest za unikátní patentovanou technologii Citizen L20E-2M10 LFV

Čestné uznání GRAND PRIX získala:
– Společnost TST servis za robotizované pracoviště – CNC soustruh SBL 300 a spolupracujícího robota CR 7iAL. Porota ocenila přístup firmy zajišťující přechod od klasických strojů k produktivní výrobě s využitím spolupracujících robotů.

– Společnost PRESS-HAMMER za šroubový kompresor COMPACK 2. Porota vyzdvihla konstrukční řešení šroubového kompresoru, které umožnuje jeho nepravidelný provoz.

Junior FOR INDUSTRY 2018

Ceny GRAND PRIX Junior získaly projekty těchto škol:

– Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy za 70 W vodíkový palivový článek pro pohon dronu. Porotu zaujal celkový koncept, způsob výroby i realizace prototypu.

– Střední průmyslová škola na Proseku s projektem elektronického nastavování tlumící jednotky motocyklu. Elektronické nastavování tlumící jednotky motocyklu, které normálně probíhá manuálně. Nastavení tlumící jednotky je možné realizovat pro více jízdních režimů.

– Střední průmyslová škola na Proseku za XY plotr s výměnnou hlavou. Jedná se o univerzální zařízení díky vyměnitelné hlavě, které je řízené pomocí ISO kódu. Zařízení je použitelné pro kreslení, vyřezávání či popisování.
Junior FOR INDUSTRY 2018

Více informací: www.forindustry.cz

Generálním partnerem veletrhu FOR INDUSTRY je Skupina ČEZ.