Národní průmyslový summit 2022

foto Roman Sejkot

10. června 2022 se uskutečnil druhý ročník Národního průmyslového summitu, největšího českého setkání zástupců průmyslu, akademie a vlády. Do nádherných prostor Betlémské kaple dorazilo více než 400 hostů, aby diskutovali nejen o aktuálních problémech se zástupci české vlády, akademie a průmyslu.

ředitel Liskovec ředitel Liskovec

Fotografie: Roman Sejkot, CIIRC

Průmyslníci i zástupci českých oborových organizací hned na začátku akce poslali české vládě významný vzkaz: „Je třeba, abyste s námi mluvili. Což se neděje. Zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu by měli být na takovéto významné akci přítomni, a to nejen z pozice vyslaných náměstků.“

Jedinou zástupkyní vlády tak byla ministryně pro vědu, výzkum a inovace, paní Helena Langšádlová, které patří poděkování za to, jak aktivně ke své roli zprostředkovatelky dialogu mezi vládou a průmyslem přistoupila, i za to, jak se zhostila odpovědí k otázkám daleko za hranicemi její působnosti.

Že aktuální situace, zejména v energetice, významně ohrožuje podnikání mnohých českých průmyslových firem, se potvrdilo nejen během diskuse, ale také ve výsledcích Analýzy českého průmyslu 2/2022, kterou jsme na summitu prezentovali.

Zdroj zprávy: Národní centrum Průmyslu 4.0
národní centrum průmyslu