Nejlepší obrázky tatínků i maminek v huti rozzáří Závodní ulici barvami

třinecké železárny

Ztvárnit tatínka, maminku či jiného člena rodiny na jeho pracovišti v areálu Třineckých železáren. To bylo úkolem dětí ve výtvarné soutěži nazvané „Tata robi ve werku 2021“, kterou letos na jaře vyhlásily Třinecké železárny spolu se Základní uměleckou školou Třinec.

Dvacet nejlepších teď malí umělci přenesou na dlouhou betonovou zeď lemující Závodní ulici v Třinci. Zkrášlí tak všem zaměstnancům železáren cestu do práce přes hlavní bránu hutě.

třinecké železárny

Odborná komise složená z představitelů železáren a výtvarníků měla nelehký úkol. Ze 106 zaslaných prací musela vybrat ty nejlepší. Komise hodnotila jak kvalitu zpracování, tak schopnost výtvarníků zachytit věrohodně pracoviště svých příbuzných. „Je zřejmé, že školáci si skutečně se svými rodiči povídali, což byl jeden z důležitých aspektů soutěže,“ konstatuje generální ředitel Jan Czudek. Míní, že o svém řemeslu by rodiče měli svým dětem vyprávět.

Pestrou škálu profesí představí veřejnosti na svých obrázcích všech 106 dětí zapojených do výtvarného klání na výstavě v zahradě Muzea Třineckých železáren a města Třince. Výstava začíná dnes 1. června bude přístupná zdarma až do konce školního roku. Jsou mezi nimi kresby dětí základních škol regionu ve věku od 7 do 15 let. Jeden účastník soutěže je dokonce z mateřské školky a má čtyři roky.

třinecké železárny

Děti kreslily své pradědečky i dědečky hutníky, opraváře, zámečníky. Tatínky koksaře, operátory, posunovače, taviče, programátory či strojníky i hasiče. Maminky vodohospodářky, administrativní pracovnice, referentky a účetní. Strýčky a bratrance jako valcíře, odlévače, mistry či strojvedoucí.

Výherci získali poukázku na rodinný oběd nebo večeři v Penzionu Ovečka v Nýdku a drobné ceny.

Jsou to:

Vojtěch Němec (11 let), Jakub Niemczyk (12 let), Zoe Bučeková (11 let), Zuzana Wania (10 let), Barbora Haincová (12 let), Karolína Fiedorová (15 let), Vojtěch Sikora (11 let), Markéta Matulová (8 let), Tola Tomanek (9 let), Tereza Twardziková (14 let), Kristína Zaymlová (8 let), Viktorie Byrtusová (12 let), Štěpán Navrátík (12 let), Magdaléna Brzezinová (10 let), Tereza Kostková (13 let), Miriam Lisztwanová (13 let), Anita Tomanková (10 let), Zuzana Jarošová (13 let), Tatiána Labová (11 let), Ester Zoňová (12 let).

„Zájem dětí o výtvarnou soutěž nás moc potěšil. Množství přihlášených obrázků překonalo naše představy a nejen dětem, ale i rodičům a pedagogům velice děkujeme,“ uzavírá ředitel pro personalistiku a vnější vztahy Ivo Žižka.

Zdroj zprávy: TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY, a. s.
Třinecké železárny