Nová frézka na hrany pro zkosení do sedmi milimetrů

trumpf TKA 700

Společnost TRUMPF nyní nahrazuje předchůdce TruTool TKA 500 novým nástrojem na frézování hran TruTool TKA 700. S ním lze na měkké oceli (400 N/mm2) vyrobit úkosy o délce až sedm milimetrů. To vyžaduje pouze dva pracovní kroky: V prvním kroku dosáhne uživatel s novým modelem pěti milimetrů a ve druhém zbývajících dvou milimetrů. Pomocí různých držáků destiček může dosáhnout úhlu zkosení od 15 do 60 stupňů (v krocích po 5 stupních). Kromě toho lze novou frézku na hrany použít v mnoha případech přípravy svarových spojů. Bez problémů je možné vybrousit i zaoblení s poloměry dva, tři nebo čtyři milimetry.

TruTool TKA 700

Rozhodujícím faktorem vysokého výkonu modelu TKA 700 je především nový motor – kompaktní úhlový motor o výkonu 1700 W s regulací otáček. Poskytuje vysoké krouticí momenty a umožňuje spolehlivý nepřetržitý provoz i při velkém zatížení. To znamená, že i když uživatel pracuje s vysokým tlakem a rychlostí posuvu, nedojde k poruše stroje a pohon neutrpí žádné škody z hlediska jeho životnosti. Pro extrémní případy přetížení vybavili vývojáři společnosti TRUMPF pohon TruTool TKA 700 také ochranou proti přetížení, která chrání pohon před přehřátím.

TruTool TKF 700

Vzhledem k tomu, že ergonomie je při praktickém používání elektrického nářadí velmi důležitá, zajišťuje společnost TRUMPF pomocí precizně vyrobených převodů v převodovce mimořádně tichý chod nového vyžínače s velmi nízkými vibracemi. Integrovaný pozvolný rozběh umožňuje také startování bez trhnutí. Mechanická bezpečnostní spojka minimalizuje případné komplikace, pokud se stroj zasekne, například pokud byla nastavena výška úkosu, která neodpovídá materiálu. Užitečná je také dobře umístěná rukojeť. To znamená, že vodicí ruka uživatele je v blízkosti obráběcího povrchu, což zajišťuje vysokou stabilitu a přesné vedení.

TruTool TKA 700

TruTool TKA 700 je s hmotností 3,5 kilogramu lehký nástroj ve své třídě, který zaujme kvalitním zpracováním, ergonomií a snadným používáním. Například výšku zkosení lze přesně nastavit bez použití nářadí a plynule pouhým otáčením opěrné desky. Spojení s třecím zámkem zabraňuje neúmyslnému nastavení zvoleného nastavení. Použité vložky lze třikrát otočit, jsou odolné a v případě potřeby je lze snadno vyměnit.

Zdroj zprávy: TRUMPF
Trumpf logo