Nová generace elektrických vysokozdvižných vozíků Linde pro zatížení od 3,5 do 5,0 tuny

linde x35-x50

S inovativními modely Linde X a E nastavuje specialista na manipulaci se zbožím Linde Material Handling (MH) již dva roky nové standardy, pokud jde o nabídku výkonných, robustních elektrických vysokozdvižných vozíků bez emisí CO2 na úrovni spalovacích motorů. Vozidla orientovaná na budoucnost jsou nyní k dispozici také v rozsahu nosnosti od 3,5 do 5 tun. Jsou vhodné i pro nejnáročnější aplikace v papírenském, dřevařském, nápojovém a chemickém průmyslu, dají se přesně nakonfigurovat podle individuálních požadavků firmy a vytvářejí podmínky pro další zvyšování produktivity s pracovištěm splňujícím ty nejvyšší standardy ergonomie. a bezpečnost. Oba modely lze již nyní objednat.

„Elektrické vysokozdvižné vozíky, které kombinují výkonnostní charakteristiky a vývoj výkonu hydrostatu s dynamikou, flexibilitou a nulovými emisemi bateriových vozidel – zatím dostupné pouze u Linde,“ vysvětluje Björn Walter, Senior Product Manager Counterbalance Trucks, a zdůrazňuje nejdůležitější výhodu z toho pro něj unikátní prodejní nabídka: “Tímto způsobem umožňujeme našim zákazníkům kombinovat výkon a udržitelnost.”

linde x35-x50
Elektrické vysokozdvižné vozíky na úrovni spalovacích motorů: Modely Linde X orientované na budoucnost jsou nyní k dispozici také v rozsahu nosnosti od 3,5 do 5 tun.

To nejlepší z E a V dohromady
S novými modely Linde X35 – X50 lze nyní elektrickými vysokozdvižnými vozíky za nejnáročnějších podmínek přemístit opravdu těžké břemena o hmotnosti 3,5 až 5 tun.

„Vyšší hmotnostní třída je pro naše zákazníky dalším skutečným milníkem, protože i přes velké zatížení vidlicových zubů mohou vozidla překonat značné stoupání a trvale dosahovat nosnosti na hranici zatížení. Navíc si poradí s extrémním zatížením prachem a nečistotami, protože všechny jednotky jsou zapouzdřené vodotěsně a prachotěsné,“ popisuje požadavky senior produktový manažer.

Technicky je vysokého výkonu dosaženo prostřednictvím nové generace motorů a koncepce vozidla, která byla od základu přizpůsobena. Používají se vysoce výkonné synchronní reluktanční motory, které jsou u modelů X vybaveny také permanentními magnety. Ve spojení s účinným a robustním tepelným managementem pro výkonové moduly instalované na hnací nápravě se účinnost a energetická účinnost motorů zlepšuje až o pět procent. Navíc je zajištěno, že jmenovitý výkon lze vyvolat i pro nejnáročnější úkoly ve vícesměnném provozu. Lithium-iontové systémy vyvinuté společností Linde MH to podporují vysokou úrovní celkové bezpečnosti, odolností proti nárazům a těsněním proti nečistotám a vlhkosti.

Zatímco modely X jsou vhodné na nerovný povrch venku, klasické modely E jsou více optimalizovány pro vnitřní použití. Kompaktní a ovladatelná, jsou to perfektní vozidla pro omezený prostor a zaručují vysokou průchodnost. Dvoumotorový pohon předních kol nabízí obzvláště dobrou trakci a vysokou agilitu. Nové modely mají navíc namísto předchozí kyvadlové nápravy kombinovanou řízenou nápravu, která umožňuje úplné otáčení hnacích kol v kruhovém pohybu.

linde x35-x50
Elektrické vysokozdvižné vozíky, které kombinují výkonnostní charakteristiky a vývoj výkonu hydrostatu s dynamikou, flexibilitou a nulovými emisemi bateriových vozidel – dostupné pouze u Linde Material Handling.

Bezpečnost a ergonomie jdou s vámi
Mnoho konstrukčních principů spalovacích motorů bylo zapracováno také do návrhu pracoviště řidiče. Modely X i E nabízejí operátorům výrazně více prostoru a lepší výhled na náklad a okolí. Elektronické asistenční systémy rozšiřují přirozené zorné pole, poskytují informace, varují nebo v případě potřeby zasahují k ochraně osob, vozidel, zboží a životního prostředí. Rozsáhlé oddělení pracoviště řidiče od pohonné jednotky a stožáru zajišťuje další rozhodující zlepšení jízdního komfortu. Oba modely mají na přední nápravě ložisko z elastomerového kroužku pro tlumení nárazů při přejíždění prahů, vodicích lišt nebo nerovných podlah. Řidiči se tak znatelně uleví. Zatížení, ale v neposlední řadě jsou velké modely volitelně k dispozici také s řízením řízení Linde Steer Control (LSC). V této verzi chybí sloupek řízení ani volant, místo toho je do levé loketní opěrky integrováno minikolečko nebo joystick, což obsluze ještě více usnadňuje řízení vozíku.

linde x35-x50
Pro nové elektrické vysokozdvižné vozíky Linde X35 – X50 jsou extrémní podmínky terén, ve kterém se cítí pohodlně. Zapouzdřené jednotky činí výkonná vozidla necitlivá na vodu, nečistoty a prach.

Digitalizace zajišťuje udržitelnost a lepší služby
Nákladní vozy platformy 12XX jsou prvními plně propojenými vozidly Linde MH ze závodu. Relevantní údaje o vozidle jsou přenášeny do IT zákazníka nebo zabezpečeného centrálního cloudového serveru prostřednictvím WLAN nebo mobilní sítě prostřednictvím jednotky pro přenos dat, která je standardně integrována. Tam mohou být zpracovány v následných aplikacích, jako je systém správy vozového parku „Linde connect“ nebo servisní systém „Linde Truck Health Management“. Datový formulář např. B. základ pro lepší používání vozidel, prediktivní údržbu nebo vzdálenou diagnostiku a přispívají k vyšší dostupnosti a produktivitě vozidel. Kromě toho lze „vzduchem“ importovat aktualizace softwaru a aktivovat nové funkce připojení a vozidla, což zajišťuje že vozidla zůstanou po celou dobu jejich životního cyklu technicky aktuální.

Zdroj zprávy: Linde Material Handling
Linde