Nové tramvaje pro Bergamo z produkce Škoda Group budou s antikolizním systémem

Škoda Group, přední světový dodavatel dopravních řešení, získal zakázku na výrobu 10 obousměrných tramvají pro město Bergamo, a to včetně zajištění tříletého full servisu. Dodávka tramvají je součástí větší zakázky, která zahrnuje celý projekt výstavby nové tramvajové trati na klíč. Nová druhá městská tramvajová linka T2 povede z centra města do jeho severozápadní části. Projekt je financován z PNRR (Národní plán obnovy a odolnosti). Tramvaje jsou speciálně navrženy pro novou trať, která má být vybudována ve městě i mimo něj, a znamenají vysoké investice do udržitelné městské dopravy. Dodávky tramvají jsou naplánovány na příští tři roky, což městu veřejné Bergamo umožní zajistit infrastrukturu dopravy a uspokojit rostoucí požadavky jeho obyvatel. Osvědčený typ tramvajové platformy Škoda Group – ForCity Classic, vybraný pro tento projekt – představuje ztělesnění moderní tramvajové technologie. Obousměrná tramvaj bude mít pět sekcí a tři podvozky, z nichž dva jsou stejně trakčními motory.

„Tento úspěch na italském trhu je důkazem naší neúnavné snahy o dokonalost a našeho odhodlání uspokojovat měnící se potřeby našich zákazníků. Jsem velmi rád, že si Bergamo vybralo naše osvědčené řešení, které má ještě lepší parametry než předchozí modely. Otevření kanceláře ve Florencii v říjnu loňského roku nám rozšířilo lépe porozumět italskému trhu a přizpůsobit naše řešení jeho specifickému regionu. Ještě více přijmout závazek Škoda Group poskytovat udržitelná a efektivní dopravní řešení, která zahrnuje celkový prospěch obyvatel,“ prohlásil Jan Harder, President Region West ve Škoda Group.

škoda forcity Bergamo

Oznámením této zakázky upevňuje Škoda Group pozici klíčového hráče v mezinárodním odvětví výroby tramvají. Dodávka těchto moderních tramvají do Bergama představuje významný krok ke zlepšení systému městské hromadné dopravy a podtrhuje trvalé úsilí zákazníků o inovace, bezpečnost a spokojenost. S dalším rozšiřováním své globální působnosti je Škodovka i nadále připravena poskytovat špičková dopravní řešení, která utvářejí budoucnost městské mobility.

“Jsem velmi rád, že si Bergamo vybralo naše osvědčené řešení, které má ještě lepší parametry než předchozí modely. Otevření kanceláře ve Florencii v říjnu loňského roku nám rozšířilo lépe porozumět italskému trhu a přizpůsobit naše řešení jeho specifickému regionu.” Jan Harder, prezident Region West ve Škoda Group

Škoda 45T

Zvýšená bezpečnost díky antikoliznímu systému
Zajímavé je, že tyto tramvaje budou jako první z produkce Škoda Group obnovit antikolizní systém, který zvyšuje bezpečnost a chrání cestující i chodce. Zařazení této převratné technologie je důkazem trvalé snahy skupiny o inovace a upřednostňování bezpečnosti cestujících.

Technické detaily
Tramvaj, speciálně upravená pro Bergamo, nastavuje svými výjimečnými vlastnostmi nový standard v městské dopravě. Osvědčená platforma plně přizpůsobená italským podmínkám bude 100% nízkopodlažní a je určena pro osoby se sníženou pohyblivostí (OZP). Nástup cestujících s omezenou schopností pohybu a orientace je usnadněn pomocí automatického vysouvání dveří ovládaného řidiče, které je umístěno u dveří nejblíže míst pro OZP. Toto zařízení překrývá vzdálenost mezi hranou dveří a hranou nástupiště.

Ergonomicky navržené stanoviště strojvedoucího nabízí bezkonkurenční pohodlí, zatímco široký výhled z kabiny zvyšuje bezpečnost a přehled o situaci. Tramvaj s maximální rychlostí 70 km/h zajišťuje efektivní a rychlou přepravu. Kabina řidiče i prostor pro cestující jsou cestující klimatizace, která poskytuje všem příjemné prostředí po celý rok. Zapojení dálkové diagnostiky umožňuje sledování v reálném čase a aktivní údržbu. S využitím italských výrobců jsou v tramvaji spolupráce doplněny vysoce kvalitní komponenty, což dokládá závazek Škoda Group k vysoké kvalitě a mezinárodnímu partnerství.

Škoda ForCity Plus 30T Bratislava

Zdroj zprávy: ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
Škoda Transportation