Nový robot KR IONTEC od firmy KUKA: Robot pro jakýkoli úkol ve třídě nosnosti 30 až 70 kg

kuka

Firma KUKA uvádí na trh novou produktovou sérii. KR IONTEC navazuje na robot KR 60-3 a v oblasti střední nosnosti udává měřítka, co se týká flexibility. Navíc vítězí na celé čáře největším pracovním rozsahem ve své třídě a je jako stvořený pro použití v klasickém i digitálním výrobním prostředí.

kuka kr iontec

Ať už na podlaze, na stěně, či v šikmé poloze – robot KR IONTEC je použitelný v kterékoli montážní poloze. Maximálně flexibilní je díky možnosti přestrojit nosnost u instalovaného robota z 30 až na 70 kg. Kromě toho má nový robot KR IONTEC díky dosahu maximálně 3100 mm největší pracovní rozsah ve své třídě. Menší potřebná plocha tohoto robota, který má o 30 procent menší půdorys a o 10 procent tenčí rušivou konturu, navíc dovoluje celistvý design buňky.

kuka

Nejlepší hodnoty u celkových nákladů spojených s vlastnictvím (Total Cost of Ownership, TCO)
Ve své třídě nabízí robot KR IONTEC nejnižší náklady na údržbu. Díky snížené spotřebě energie, která je výsledkem zdokonalené hnací techniky a zmenšené vlastní hmotnosti robota, tak klesnou i běžné náklady. S ohledem na TCO a účinnost životního cyklu (Life Cycle Efficiency) poskytuje nový robot KR IONTEC ty nejlepší hodnoty. Technická dostupnost dosahuje při více než 99 procentech a průměrné době mezi výpadky (Mean Time Between Failures) cca 400 000 provozních hodin.

Připraven pro výrobní prostředí budoucnosti
Robot KR IONTEC lze použít jak pro klasická, tak i pro digitální výrobní prostředí a je vybaven různými režimy chodu. Zásluhou těchto přídavných softwarů lze robot stisknutím knoflíku flexibilně upravit na různé výrobní procesy: Výkonnostní režim (Performance Mode) zajišťuje standardně vysoký výkon, dynamiku a efektivitu. Režim spojovací cesty (Path Mode) umožňuje přesné najetí dráhy stejně jako i absolutní přesnost a preciznost. Pomocí dynamického režimu (Dynamic Mode) je možné minimalizovat doby taktu. Robot KR IONTEC je k objednání od ledna 2020. Expedice prvních modelů je plánována na duben 2020.

Zdroj zprávy: KUKA
Obrázky: KUKA