Novým předsedou představenstva CZG je Jan Drahota

česká zbrojovka group

Novým předsedou představenstva společnosti CZG – Česká zbrojovka Group SE („CZG“ nebo “Skupina”) se s účinností od 1. července 2021 stal Jan Drahota, jenž zároveň v rámci Skupiny působí jako její finanční ředitel. Rozhodlo o tom představenstvo Skupiny, které současně za svou místopředsedkyni zvolilo Janu Růžičkovou.Lubomír Kovařík, dosavadní prezident a předseda představenstva, bude ve Skupině nadále působit jako předseda dozorčí rady.

„Je mi velkou ctí převzít vedení Skupiny od Lubomíra Kovaříka. Pan Kovařík odvedl v čele nejprve České zbrojovky a následně skupiny CZG neuvěřitelnou práci. Laťka je nastavena vysoko. Věřím, že společně budeme i nadále udávat směr a celou skupinu dále rozvíjet,“ komentoval nové rozdělení odpovědností předseda představenstva CZG Jan Drahota.

V představenstvu CZG také od 1. července nově usedli Dennis Veilleux, který zastupuje skupinu Colt, a Jan Holeček, jenž ve skupině řídí globální obchodní aktivity.O společnosti CZG – Česká zbrojovka Group SECZG – Česká zbrojovka Group je společně se svými dceřinými společnostmi jedním z předních výrobců ručních palných zbraní pro ozbrojené složky, osobní obranu, lov, sportovní střelbu a další civilní využití.

CZG své produkty prodává především pod značkami CZ (Česká zbrojovka), CZ-USA, Colt, Colt Canada, Dan Wesson, Brno Rifles a 4M Systems.

czg

Součástí skupiny CZG jsou společnosti Česká zbrojovka, Colt‘s Manufacturing Company, Colt Canada Corporation, CZ-USA, 4M Systems a CZ Export Praha. CZG rovněž drží menšinový podíl ve švédském výrobci optických montážních řešení pro zbraně, společnosti Spuhr i Dalby.CZG má své sídlo v České republice a výrobní kapacity v České republice, ve Spojených státech a v Kanadě. Zaměstnává zhruba 2000 lidí v České republice, USA, Kanadě a Německu.

Zdroj zprávy: CZG-Česká zbrojovka Group SE