Ocenění pro třecí svařovací stroj KUKA na German Design Award 2023

Mezinárodní tým odborníků z German Design Award rozhodl: Nově vyvinutý rotační třecí svařovací stroj KUKA Invictus 150 přesvědčí svým tvarem a barevným provedením i svou udržitelností. Rotační třecí svařovací stroj KUKA Invictus 150 získal ocenění Special Mention 2023 na German Design Award v kategorii „Excellent Product Design – Industry“. Skutečnost, že tvar a barva Invictus 150 působí mohutně a elegantně zároveň, přesvědčila mezinárodní porotu, stejně jako jeho udržitelnost.

KUKA Invictus 150

 

„Invictus kombinuje to nejlepší z třecích svařovacích strojů produktových značek KUKA a Thompson a jako nová produktová řada představuje dynamiku, přesnost a dlouhou životnost,“ zdůraznil Till Maier, manažer portfolia a projektový manažer Advanced Welding Solutions. ve společnosti KUKA. Potěšilo ho, že nově vyvinutý Invictus 150 získal zvláštní uznání v mezinárodně uznávané soutěži s přibližně 4 500 příspěvky. Na slavnostním předávání cen ve Frankfurtu nad Mohanem Maier také poděkoval Otmaru Fischerovi, vedoucímu projektu Design Mechanics ve společnosti KUKA, a Michaelu Grewerovi z Grewer Industriedesign za promyšlený a atraktivní design třecího svařovacího stroje KUKA.

Award design

Elegantní, praktický, ekonomický: výhody Invictus 150
KUKA Invictus 150 přebírá designové prvky ze stávajících produktových řad a dále je vzrušujícím způsobem rozvíjí. Jejich tvar a barevné provedení působí mohutným a zároveň elegantním dojmem. Výrazná stavová světla s grafickým efektem tento efekt navíc podporují a zdůrazňují pracovní prostor. Invictus 150 však zaujme nejen vizuálně, ale je také mimořádně praktický: kompaktní design umožňuje přepravu nákladním autem nebo jeřábem a lze jej rychle uvést do provozu.

Vítěz ceny za design 2023
Ergonomický dotykový panel umožňuje snadné ovládání.

KUKA Invictus 150

Osvědčený výkon
Udržitelnost a hospodárnost stroje také zapůsobila na 36členný tým mezinárodní poroty. Invictus 150 obsahuje zvláště odolné komponenty a pokrývá výkonnostní rozsah až šesti modelů třecích svařovacích strojů. Je dimenzován na pěchovací sílu 77 až 1500 kN. První Invictus 150 se mohl začít vyrábět u významného výrobce náprav v Německu již v roce 2021 a úspěšně prokázal svůj výkon.

Proč je cena German Design Award tak žádaná
German Design Award , kterou Německá rada pro design uděluje každoročně od roku 2012, je jednou z nejrenomovanějších cen za design na světě a těší se vysoké pověsti daleko za hranicemi odborných kruhů.

Porota klade ty nejvyšší nároky na určení vítězů: Mimo jiné jsou k účasti v unikátním nominačním procesu vyzvány společnosti, jejichž produkty a služby komunikačního designu prokazatelně přesvědčí svou kreativní kvalitou. V různých kategoriích se udělují ceny Zlato, Vítěz a Zvláštní uznání. Porota uděluje Zvláštní uznání za pozoruhodné designové počiny – vítěze inspirují zvláštním přístupem nebo dílčím aspektem. Produkty, koncepty a realizace oceněné německou cenou za design jsou každoročně prezentovány na speciální výstavě v Muzeu Angewandte Kunst ve Frankfurtu nad Mohanem , další se koná od 4. do 19. února 2023.

Zdroj zprávy: KUKA