Ohlasy vystavovatelů na MSV 2019

Logo MSV

61. ročník mezinárodního strojírenského veletrhu se stal minulostí a přišel čas na jeho hodnocení, na závěry firem, které na MSV 2019 vystavovaly a také na vyhodnocení nových trendů. Tady je několik zajímavých a někdy i poučných postřehů od vystavovatelů…

Jindřich Vaňous, Country manager společnosti KUKA
Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně je pro společnost KUKA prestižní záležitostí. Na přípravě expozice začínáme pracovat v podstatě hned po skončení veletrhu. Z MSV si odvážíme několik desítek cenných kontaktů a potenciálních nových zákazníků.

KUKA

Eva Málková, vedoucí marketingu společnosti ŽĎAS
Pro naši firmu je MSV významné hlavně z hlediska propagace. Je to příležitost ukázat naše novinky, ohromit nové zákazníky a připomenout, jak silnou pozici na trhu máme.

Thomas Alijew, ALFLETH Engineering, Švýcarsko
MSV Brno je pro nás tradiční a nejvýznamnější veletrh ve střední a východní Evropě. Potkáváme se zde se zákazníky nejen z České republiky, ale z celého regionu střední Evropy. Hodnotím velmi dobrou letošní návštěvnost včetně mnoha návštěvníků ze Slovenska.

Alfleth

Ivana Geistová, manažerka marketingu Yamazaki Mazak Central Europe s.r.o.
Naše každoroční účast dokládá, že se jedná o prestižní událost v ČR. Vysoká návštěvnost, stálí i noví zákazníci a vřelý přístup jsou jen zlomek z veletržního dění u kterého nesmíme chybět.

Jiří Marek, jednatel společnosti DMG MORI Czech s.r.o.
Pro naši firmu je to vždy tradiční účast. MSV je veletrh, kde je nesmírně důležité být. Je to místo pro setkávání i příležitost prezentovat novinky. Když se náhodou ocitneme na rozcestí, kam se v technologiích posouvá střední Evropa, MSV vždy jasně objasní aktuální průmyslová témata a pomůže najít nový směr.

DMG MORI

Petr Duchoslav, ředitel marketingu FANUC Czech s.r.o.
Týden, kdy jsme opravdu vidět, je vždy na podzim a vždy je spojován s Mezinárodním strojírenským veletrhem. Je to příležitost zjistit trendy a hlavní motivy, které se ve strojírenství daný rok prezentují. Z MSV odcházíme vždy plní inspirace a nových nápadů.

Fanuc

Soňa Alexová, vedoucí marketingu společnosti Schunk
Protože jsme brněnská firma, MSV bereme jako akci, kde rozhodně nechceme chybět. Jde přeci o image. Příští rok nás čeká oslava 15 let na českém trhu a tuto událost určitě promítneme i do MSV.

schunk

Julius Bělička, obchodní ředitel, Robotika a Automatizace, ABB s.r.o.
Veletrh je pro nás příležitostí, jak představit projekty ABB a našich partnerů a jak mezi veřejností šířit povědomí o tom, že jsme inovativní společnost, která svoje aktivity zaměřuje na budoucnost. Co se týče návštěvnické účasti na našem stánku, odhadujeme, že letošní počet i poměr stávajících klientů vůči novým zákazníkům bude minimálně stejný jako loni.

ABB

Veronika Němcová, ředitelka komunikace, Siemens s.r.o.
Naše společnost jako tradiční účastník MSV využívá veletrh k tomu, abychom se setkali se stávajícími zákazníky a oslovili nové, ať už formou prezentace na stánku nebo účastí na akcích v rámci doprovodného programu a panelových diskusích, které byly podnětné.

siemens

Hedvika Hendrichová, Misan s.r.o.
MSV přináší pro Misan vždy něco nadstandartního. Nachází nás zde zákazníci i studenti středních a vysokých škol, kteří zde domlouvají odborné stáže nebo témata pro závěrečné práce.

MISAN

Libor Kuchař, generální ředitel KOVOSVIT MAS Management, a. s.
Strojírenský veletrh je pro nás příležitost promluvit u jednoho stolu s našimi partnery a zákazníky z tuzemska, ale i ze Skandinávie, Ruska nebo Číny. Stále jej máme zaznačený každý rok v kalendáři jako důležitou položku.

Kovosvit MAS

Dr. A.R. Sihag, ministerstvo těžkého průmyslu v Indii
Přijeli jsme sem, abychom přivezli naše vystavovatele uzavřít obchod s českými partnery. Mezinárodní strojírenský veletrh jsme využili pro představení našich výrobků a také pro výměnu technologického pokroku. Samozřejmě, že se také rádi podíváme na novinky v oblasti strojírenství, které zde všichni prezentují.

Péter Kiss-Parciu, maďarský náměstek státního tajemníka a ministerstva zahraničních věcí a obchodu
Bylo skvělé, že jsme na MSV mezi velmi úspěšnými firmami mohli prezentovat náš projekt podpory spolupráce malých a středních firem ve střední Evropě (CED). Věřím, že maďarské malé a střední firmy během veletržního týdne dohodnou nové přínosné kontrakty.

Martin Volný, obchodní zástupce společnosti Prima Power
Letos jsme zde už třetím rokem sami za sebe a MSV bereme jako hlavní událost vystavovací sezóny ve střední Evropě. Kladně hodnotíme zejména možnost setkat se s našimi zákazníky a objevit ty nové.

Zuzana Novotná, vedoucí oddělení technika a řízení společnosti Šmeral
Patříme k tomu zlomku firem, které vystavují už po jednašedesáté. Tradice a význam tohoto veletrhu se u nás odráží zejména v tom, že chceme našim zákazníkům, dodavatelům i potencionálním pracovníkům prezentovat naši pozici na českém trhu. Je to příležitost pro získání nové inspirace a vize pro nejnovější trendy ve strojírenství.

Šmeral

Jindřich Kára, marketingový specialista Stäubli Systems, s.r.o.
Letos jsme zaznamenali přes 800 registrovaných zájemců o naši prezentaci. Už jen toto číslo vypovídá o faktu, jak důležité je být na MSV. Jedná se o top veletrh plný možností pro navázání nových spoluprací v oboru.

staubli

Markéta Búřilová, Fronius
Pravidelná účast na MSV je pro nás skvělá příležitost, jak ukázat všem, že jsme silnou firmou s předním postavením na tuzemském trhu. Návštěvnost MSV opět předčila naše očekávání a my tak mohli všem zájemcům prezentovat naše aplikace.

Fronius

Petr Blahut, technický poradce zákazníka společnosti BÖLLHOFF S.R.O.
Letos se nám poprvé stalo, že zájemci o naši prezentaci museli čekat, než se na ně dostane řada. I z tohoto pohledu je tak jasně patrné, na jak prestižní úrovni se MSV nachází.

Martin Brunclík, obchodní ředitel společnosti ARC-H a.s.
Tím, že jsme v letošním roce představili několik revolučních exponátu v oblasti ručního a robotizovaného svařování, jsme na veletrhu získali celou řadu kontaktů i významných zakázek z této oblasti. Veletrh byl pro nás jednoznačně úspěšný, napříč všemi našimi divizemi, zejména dodávkami pro průmyslu 4.0.

ARC-H

Jan Homola, organizátor Fóra aditivní výroby
Konferenci věnovanou tomuto tématu jsme při MSV uspořádali již pošesté. Zájem naprosto předčil mé očekávání, přišlo přes 400 účastníků. Vnímám to jako indikátor toho, jak obor 3D tisku rychle a dynamicky roste. Letos jsme se tematicky zaměřili na 3D tisk kovů, tedy na nejdražší a nejsofistikovanější zařízení, určená pro náročné zákazníky. I přes odbornost konference přišlo téměř dvakrát více lidí, než jsme plánovali.

Josef Sláma, generální ředitel Renishaw pro Českou republiku
Na veletrh jezdíme pětadvacet let s tím, že od něj máme konkrétní očekávání, a to jak z pohledu komunikace a rozvíjení vztahů s našimi stálými zákazníky, tak z hlediska vytvoření nových obchodních příležitostí.

Renishaw

Jiří Lebloch, obchodně technický zástupce, Interoll CZ, s.r.o.
Být na MSV je otázkou prestiže a naši tradiční zákazníci očekávají, že se tu s námi opět po roce setkají. Samozřejmě se u nás zastavují i lidé, kteří o nás ještě neslyšeli a které zaujali naše produkty na stánku.

Martin Řehák, produktový trenér, Linde Material Handling
Veletrh je ideálním prostorem pro setkání se zákazníky a příjemnou diskusi o tom, co chtějí či nechtějí. Vyzdvihl bych, že na stánku nás navštěvují hlavně lidé s konkrétními dotazy a představou, co potřebují, takže je to pro nás správná cílová skupina.

Radek Zajíc, vedoucí obchodního oddělení, DENIOS s.r.o.
Na MSV tradičně zveme naše stálé zákazníky, neboť během hektického roku není vždy čas setkat se osobně se všemi a popovídat si. Zde je k tomu vhodné prostředí, snažíme se této příležitosti co nejvíc využít a představit naše novinky.

Jiří Malůš, jednatel, DATRON TECHNOLOGY
Přínos veletrhu vidím mimo jiné v kontinuitě, která pomáhá vytvářet náš vztah k zákazníkovi a posilovat jeho důvěru k nám jako ke společnosti. Když zákazník přijde na stánek první rok, vrátí se druhý a třetí rok stroj koupí, je to i odraz toho, že vidí, jak se vyvíjíme, že jsme inovativní a nespíme na vavřínech. Veletrh tak představuje prostor, ve kterém můžeme postupně budované vztahy proměnit v prodejní úspěch.

Zdroj zprávy: BVV