Pardubická flotila se rozroste o dalších 10 trolejbusů od Škoda Group

škoda Pardubice

Škoda Group uzavřela s Dopravním podnikem města Pardubic smlouvu na dodávku 10 moderních trolejbusů Škoda 32 Tr. Tato zakázka navazuje na úspěšnou dodávku trolejbusů, která proběhla letos června. Dvanáctimetrová vozidla v téměř téměř 145 milionů Kč budou východočeské metropole předána do září 2024. Všechny trolejbusy provozované pardubickým dopravním podnikem dodala Škoda Group. Důvěra, která byla skupinou touto opakovanou objednávkou projevena, ještě více upevňuje její postavení předního dodavatele moderních dopravních řešení.

škoda Pardubice trolejbus

 

„Dopravní podnik města Pardubic patří mezi naše nejvýznamnější partnery. Ostatně, naše trolejbusy tvoří dlouhodobě páteř pardubického vozového parku. Jsme poctěni, že si dopravní podnik opět vybral naše vozidla. Tato opětovná volba odráží důvěru našich klientů v naše produkty a posiluje naše odhodlání dále poskytovat špičková dopravní řešení. Naším cílem je poskytovat inovativní a spolehlivé vozy, které se postarají o nejlepší možný jízdní zážitek cestujících a zároveň přispějí k udržitelné městské mobilitě,“ uvedl Petr Novotný, President Components & Bus Mobility ve Škoda Group.

Škoda 32 Tr

Model Škoda 32 Tr je postaven na 12metrové karoserii SOR. Vozidlo je známé vynikající výkon, komfort pro cestující a svou šetrnost vůči životnímu prostředí. Trolejbus je vybaven nejnovějšími technologiemi, včetně trakční baterie s dojezdem na vzdálenost minimálně 12 km, která obstará plynulý provoz v oblastech bez trakčního vedení. Jak je typický pro trolejbusy s bateriovým pohonem, i tento je opatřen poloautomatickými sběrači.

Škoda 32 Tr

Cestující i řidiči jistě ocení pohodlnou jízdu díky plně vybavenému interiéru a systému vytápění/chlazení poháněnému tepelným čerpadlem. Snadnou orientací zajistí moderní informační systém, k vyšší bezpečnosti přispěje kamerový systém. Důkladná pozornost, kterou Škodovka věnuje detailům svých produktů, zajišťuje bezproblémový a příjemný zážitek z cestování.

Škoda 32 Tr

Zdroj zprávy: ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
Škoda Transportation