Podpora inovací, exportu a mezinárodní spolupráce. Taková bude Česká národní expozice na MSV v Brně

národní expozice

Letošní 64. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV), který se koná od 10. do 13. října na výstavišti v Brně, představí inovativní průmyslové technologie. Hlavními tématy jsou digitalizace průmyslu, energetika a udržitelnost. Česká národní expozice bude dále zaměřena na vodíkové technologie, energetické úspory, či nabídne celý ekosystém vzájemně navazujících služeb na podporu českých firem.

Fotogalerie České národní expozice na MSV 2022

„Pro podnikatele je veletrh důležitý z několika důvodů. Prvním z nich je účast významných mezinárodních firem, které na tomto místě mohou navázat spolupráci s českými společnostmi. Proto jsme již tradiční Českou národní expozici letos obohatili o prezentaci podniků a jejich výrobků, které byly podpořeny z Operačních programů Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost a patří mezi špičky ve svých oborech,“ říká ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela a dodává: „To je v souladu s novou Exportní strategií ČR na roky 2023-2033, ve které se v rámci podpory exportu chceme zaměřovat zejména na inovativní české firmy, které vyvíjí, vyrábí a prodávají produkty s vlastní přidanou hodnotou.“

Resorty zastoupí Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo zahraničních věcí a Ministerstvo obrany. Podporu podnikatelům poskytnou agentury CzechTrade, CzechInvest a Agentura pro podnikání a inovace. Expozici dále doplní Technologická agentura ČR, Strojírenský zkušební ústav a Úřad průmyslového vlastnictví. Finanční služby nabídnou Česká exportní banka, EGAP a Národní rozvojová banka.

Novinkou letošní České národní expozice bude prezentace řady špičkových exponátů českých firem, které vznikly za podpory operačních programů Evropské unie, které nabízí Ministerstvo průmyslu a obchodu. Významná bude také účast zástupců ze zahraničí. Mezi ně budou patřit i příležitosti, které českým firmám nabízí dynamický trh Spojených států amerických. Ty představí americký velvyslanec v ČR Bijan Sabet i další významní představitelé USA v rámci programu Select USA.

msv 2023

Připravený bude také speciální stánek Contact Ukraine, na kterém se protnou české firmy se svými ukrajinskými partnery i zástupci jednotlivých ukrajinských regionů a měst. Tato platforma významně usnadní přípravu a realizaci vzájemných vztahů při obnově Ukrajiny.

český pavilon MSV BVV

„Chceme českým firmám otevřít dveře k novým příležitostem na ukrajinském trhu. Proto jim nabídneme naše služby ve stánku Contact Ukraine. Cílem je zapojit naše firmy a pomoci Ukrajině s její obnovou,“ říká ministr Síkela

Příležitost pro konzultace svých exportních záměrů budou mít podnikatelé na akci Meeting Point CzechTrade, který bude probíhat celý čtvrtek 12. října přímo v České národní expozici v pavilonu P. Konzultovat aktuální obchodní příležitosti v mnoha teritoriích bude 25 ředitelů zahraničních kanceláří CzechTrade, kteří na akci přijedou z různých koutů světa, i konzultanti Design Centra CzechTrade a Klientského centra pro export.

Zdroj zprávy: Veletrhy Brno, a.s.
BVV logo