Podzimní AI Startup Pitch Contest agentury CzechInvest proběhl napříč Českem

AI Startup Pitch Contest

V rámci letošních Dnů AI pořádala agentura CzechInvest a její projekt Technologická inkubace spolu se Startup Kitchen AI Startup Pitch Contest. Jeho cílem bylo podpořit inovativní nápady a ocenit práci startupů pracující s umělou inteligencí. V Praze se sešlo téměř sto diváků. Akce si kladla za cíl také propojit venture investory s regionálními startupy a partnery.

Pitch Contest proběhl ve čtyřech městech – v Brně, Plzni, Ostravě a Praze. Účastníci dostali možnost odprezentovat svůj startup či nápad před porotou a tím získat cennou zpětnou vazbu a zkušenost. Akce se konala pod záštitou AI Hubu projektu Technologická inkubace, který inkubuje projekty zaměřující se na inovativní řešení v oblasti umělé inteligence.

AI Startup Pitch Contest

“Když jsme byli organizátory loňského ročníku osloveni s nabídkou na aktivnější zapojení do organizačního týmu Dnů AI, neváhali jsme ani minutu. Jak prg.ai, tak i Brno.AI odvádí úžasnou práci a mě těší, jak aktivní partnery jsme díky Dnům AI našli v regionálních inovačních centrech. Když na palubu naší akce přiskočil Startup Kitchen, nebylo čeho se obávat. Akce na podporu startupů perfektně doplnila program ve všech městech. V CzechInvestu jsme pak mohli nabídnout účast startupům registrovaným do programu Technologická inkubace. Za poslední rok a půl jde o zhruba tisíc startupových nápadů, z nichž velká část je se zaměřením právě na AI,“ přibližuje Matouš Kostlivý, ředitel AI Hubu projektu Technologická inkubace.

V Brně obsadil první příčku startup ARBO Technologies, který pomocí aplikace sbírá data o mimolesní zeleni. Celkem zde pitchovalo 10 startupů s 35 registrovanými zástupci. V Plzni vybojoval mezi 7 soutěžícími vítězství startup Tolgee se svým řešením pro překlady softwaru. Z ostravské soutěže vzešel z konkurence 5 startupů jako vítěz projekt Invanta a její bezpečnostní průmyslový systém. Nejúspěšnější zastávkou byla Praha, kde se registrovalo 91 zájemců o akci, kterým se na pódiu představilo 21 startupů. Vítězem se stala firma CCFLOW, která vylepšuje technologie voicebotů.

ADK

Reklama

“Když Matouš Kostlivý s nápadem na AI Pitch Contest přišel, tak jsme dlouho neváhali. Rozhlédnout se po celém Česku, jak skvělé AI projekty u nás vznikají, nám dávalo smysl. Máme radost, že do toho s námi šlo 7 českých venture kapitálových fondů, díky tomu mělo každé město jinou porotu, a tak projekty mohly prezentovat různým investorům a získat násobně více feedbacku. Též nás překvapila rekordní účast nejen z řad soutěžících startupů, ale i diváků, kterých třeba na pražskou akci dorazilo tolik, že jsme museli shánět větší prostory,“ říká Tomáš Cironis ze Startup Kitchen, který se na organizaci soutěží v regionech podílel.

Akce podpořila startupový ekostém a dokázala propojit startupy se zástupci venture kapitálových fondů, mezi nimiž byly Purple Ventures, Y Soft Ventures, V-Sharp Venture Studio, Tensor Ventures, Soulmates Ventures, CzechFounders a UP271.

Zdroj zprávy: CzechInvest
czechinvest