Přehled MSV 2010 – 1.část

Veletrh je v plném proudu a stále zde lze vidět mnoho zajímavých prezentací – některé společnosti až v těchto dnech předvádějí své novinky a nejzajímavější produkty. Zhlédnout můžete výrobky z mnoha odvětví, která jsou buď přímo z oboru strojírenství, popřípadě jsou s ním úzce spjata. Zajímavým stánkem je jistě expozice společnosti SAR Ostrava, která se zabývá servisem jeřábů a jejich dálkových ovládání a také repasováním a výrobou jeřábových křesel. Několik nových modelů křesel představuje i na MSV 2010, v rámci bezpečnosti práce a pohodlí pracovníků jsou lépe odpružená než starší modely a zajišťují tak komfort při manipulaci s jeřábem.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek
Dalším místem, které rozhodně stojí za návštěvu, je prezentace společnosti MAG Centrum, která se zaměřuje především na magnetické systémy pro manipulaci a upínání a radiová dálková ovládání. Produkty, které zde představují, jsou užitečné a praktické pro práce jako broušení, lisování, tváření, frézování, soustružení a v neposlední řadě pro manipulaci se zařízeními obecně.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek
V pavilonu G2 je možné prohlédout si prezentaci s názvem Packaging Live. Jedná se o ukázku nejvyspělejších technologií pro balení, značení, logistiku a manipulaci. Představovány jsou zde nové produkty, které mohou usnadnit a urychlit výrobní procesy a ušetřit náklady ve firmách. Partnery tohoto projektu jsou například MAŠEK – balicí stroje, ROBOTIC SK – průmyslová automatizace, GABEN – identifikace a sběr dat nebo WANZL – vychystávání a transport.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek
Pro zvětšení si klikněte na obrázek
Zmíněná společnost WANZL zde představuje jako horkou novinku velice praktický a zajímavý produkt – vychystávací vozík KT3 Pick by Light. Kombinuje v něm klasický vychystávací vozík s moderními technologiemi, které práci se zbožím velice usnadní. Zakázky a celý provoz jsou totiž řízeny IT technologiemi, a tak může pracovník snadno současně vychystávat, třídit a balit více zakázek, roste tedy efektivita celého pracovního procesu.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek
Pro zvětšení si klikněte na obrázek
V pavilonu s ochrannými prostředky jsou k vidění výrobky, které ocení zejména lidé, kteří ke své práci potřebují kvalitní ochranu, maximum bezpečí a zároveň pohodlí. Takové produkty zde představuje kromě jiných také společnost UVEX, která je pro širokou veřejnost známá spíš výrobou sportovního vybavení. Ochranné prostředky představené na brněnském výstavišti jsou ale určené zejména pro pracovní činnost, zaměřeny jsou na ochranu hlavy (ochrana zraku, sluchu, dýchacích cest i hlavy jako takové) i ochranu celého těla (ochranné oděvy, obuv, rukavice).

Pro zvětšení si klikněte na obrázek
Zaujmou zde prostředky určené k ochraně sluchu, které jsou opravdu kvalitně zpracované. Firma nabízí široké spektrum možností – od klasických špuntů do uší přes mušlové elektronické chrániče až po dokonalou ochranu sluchu pomocí individuálních chráničů, které se pro každou osobu odlévají na míru podle tvaru sluchovodu.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek
Další společnost, AMERICOL, prezentující se ve stejném pavilonu jako UVEX, nabízí ochranu jiného druhu a tou je péče o ruce, které jsou zatěžovány zejména při těžké manuální práci, manipulaci s chemikáliemi a barvami anebo při práci s potravinami.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek
Pro zvětšení si klikněte na obrázek
K dispozici je velký výběr produktů s různým zaměřením. Dokáží chránit ruce před začátkem práce, odstranit průmyslové znečištění, dezinfikovat i pečovat o ruce po práci. V nabídce společnosti je také příslušenství k výrobkům, velkokapacitní dávkovače a držáky pro upevnění na různých místech.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek
Specialistou na ochranu zraku je zde nepochybně společnost PYRAMEX, která nabízí množství kvalitních brýlí pro různé účely. V souladu s módními požadavky jsou vyrobeny ve velice atraktivních designech, dají se nosit na sport a další venkovní aktivity a stejně tak na práci, kde požadovaným rysem především funkčnost a ochrana před cizími látkami, které by mohly při práci vniknout do oka.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek
Novinkou a specialitou pro sedavá zaměstnání u počítače jsou brýle DV30 – Digital vision features. Tyto brýle zlepšují prostorové vidění a kontrast, snižují únavu očí a chrání proti UV záření až do 400 nm. Jsou určeny především k ochraně zraku před zářením z monitoru počítače, ale stejně tak dobře se dají použít při řízení automobilu na delších cestách.

Pro zvětšení si klikněte na obrázek
Pro zvětšení si klikněte na obrázek