Prima Power představí v Brně novinku pro 2D laserové řezání

Prima Power

Prima Power představí na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně v termínu 8. – 12. listopadu 2021 poprvé v České republice nový Laser Genius+. Navštivte nás v pavilonu P, stánek č. 115 a objevte komplexní a všestranné technologie pro zpracování plechu a náš zákaznicky orientovaný přístup. Produktové portfolio Prima Power je jedním z nejkomplexnějších v oboru a zahrnuje stroje pro řezání, svařování a vrtání laserem (2D/3D), vysekávací stroje, stroje kombinující vysekávání s laserovým řezáním, stroje kombinující vysekávání a stříhání, ohraňovací lisy, automatická ohýbací centra a flexibilní výrobní systémy (FMS).

Laser Genius+ – novinka v 2D laserovém řezání
Prima Power v České republice poprvé vystavuje Laser Genius+, inovativní stroj pro 2D laserové řezání, který je kompletně vyrobený v Itálii a má unikátní high-tech řešení, která umožňují vysokou úroveň výkonu, efektivity, kvality, automatizace, inteligence a snadno se používá. Díky vysoké dynamice (trajektorie 180 m/min, zrychlení 2,8 g) a přesnosti stroje je výrazně zkrácena doba cyklu a také výrazně zvýšena produktivita a kvalita řezání. Díky široké škále dostupných laserových výkonů a funkcím stroje navrženým tak, aby byla zajištěna úplná kontrola nad laserovým procesem, maximální spolehlivost a kvalita z dostupné síly, mohou zákazníci získat nejlepší návratnost investic na základě svých skutečných potřeb.

Laser Genius+

Nový vysoce dynamický Laser Genius+ s trajektorií 180 m/min

Laser Genius+ je kompaktní stroj „plug & play“, kde jsou všechny již otestované služby integrovány do jednoho vyhrazeného modulu odděleného od pracovního prostoru stroje. Má velmi krátký čas instalace (připraven k řezání za 2 dny) a symetrické reverzibilní uspořádání, díky němuž ho lze použít v libovolném výrobním kontextu. Laser Genius+ navíc díky své malé ploše umožňuje vysoce efektivní využití prostoru. Navzdory kompaktnímu uspořádání má Laser Genius+ největší pracovní plochu ve srovnání s jinými 2D stroji dostupnými na trhu (zdvihy osy X, Y: 3150 x 1600 pro model 1530, 4320 x 2200 pro 2040 a 6320 x 2200 pro 2060).

Laser Genius+

Laser Genius+ 1530 a 2040 s reverzibilním uspořádáním

Snadná obsluha je další předností Laseru Genius+, která je k nezaplacení. Stroj je neuvěřitelně uživatelsky příjemný a chytrý, má dva 24“ palcové Full HD monitory, 4K kameru, integrované softwarové moduly zjednodušující proces rozložení dílů na materiál a technologie, senzory a algoritmy umělé inteligence pro pokročilé funkce monitorování a řízení procesů. Zajišťuje nejvyšší úroveň ergonomie a přístupnosti také díky posuvným dveřím, které lze umístit na pravou nebo levou stranu nebo dokonce na obě strany.

Laser Genius+

Laser Genius+ vybavený zařízením Compact Server pro automatické nakládání materiálu a vykládání vyřezaných dílů (Pozn. Tuto variantu nevystavujeme)

Laser Genius+ lze snadno připojit k celé řadě automatizačních systémů Prima Power, např. ke Combo Tower Laser a novému, chytrému a flexibilnímu vybíracímu a stohovacímu robotu PSR 2D od Prima Power, což je efektivní řešení pro řízení toku materiálu, které automaticky, rychle a flexibilně vybírá a stohuje díly. Přesnost stohování PSR je vysoká a mezera mezi stohy minimální, což umožňuje optimální využití oblasti stohování. Díky modulární struktuře systému a širokému portfoliu produktů Prima Power lze PSR 2D připojit přímo ke skladovacímu řešení Night Train FMS. K PSR 2D lze také připojit automatické ohýbací centrum a vytvořit tak automatizovanou výrobní linku, která zpracuje plechový materiál na řezané a ohýbané hotové výrobky.

Laser Genius+

Řezná hlava nového Laseru Genius+

Vysoce produktivní ohraňovací lis eP-1030
Druhým exponátem, který najdete v našem stánku je ohraňovací lis eP-1030. Ohraňovací lisy Prima Power řady eP jsou vybaveny servo-elektrickým pohonným systémem, který umožňuje rychlé, přesné a nehydraulické řešení ohýbání. Tento koncept kombinuje produktivitu, přesnost, flexibilitu a spolehlivost s vysokým respektem k ekologickým aspektům. Znamená to větší univerzálnost, nižší spotřebu energie, menší nároky na údržbu a provoz bez oleje. Snadné programování a vynikající přesnost navíc eliminuje produkci odpadu. Jednoduše vyrobíte lepší plechové komponenty za nižší cenu. Díky vysokému zrychlení, zpomalení a krátké odezvě servo-elektrického pohonu dosahují ohraňovací lisy eP značného zvýšení výroby zkrácením doby cyklu až o 30 % ve srovnání s konvenčními ohraňovacími lisy.

ep-1030

Produktivní, flexibilní a bezpečný ohraňovací lis eP-1030

Konstrukce stroje ve tvaru O-rámu nabízí kromě vynikající tuhosti a odolnosti v tahu také velké výhody z hlediska flexibility. Když jsou sloupky namontovány mimo ohybovou délku, neexistují žádná omezení pro dlouhé díly, což je typické pro konstrukci rámu ve tvaru C, kde vzdálenost mezi sloupky = maximální délka ohybu! Kromě toho lze systém zadního dorazu efektivně využívat po celé délce ohybu. Programovatelný zadní doraz se dvěma pohony je standardem u všech ohraňovacích lisů řady eP. Dostupné jsou dvě varianty zadního dorazu, standardní BG2, který může být pro zvýšení flexibility a produktivity vybaven CNC řízením.

Série eP využívá znalostí společnosti Prima Industrie Group v řídící technologii s Prima Electro Open Control. Toto řízení na bázi MS Windows obsahuje dva oddělené procesory pro maximální rychlost zpracování, jeden pro provoz v reálném čase a druhý pro ohýbání. Uživatelské rozhraní se 17” dotykovou obrazovkou vede k výraznému zrychlení zadávání dat a značnému snížení doby potřebné k naprogramování. 2D grafické programování s automatickým postupem zpracování usnadňuje práci obsluhy.

Prima Power eP-1030

Ohraňovací lis eP-1030 – uživatelské rozhraní OPEN control

Bezpečnostní zařízení IRIS System od Lazer Safe představuje nejpokročilejší bezpečnostní řešení pro ohraňovací lisy z hlediska produktivity a úrovně ochrany a umožňuje obsluze bezpečně pracovat v blízkosti nástrojů, aniž by přerušil vysokou přibližovací rychlost. Samozřejmostí je ochrana proti nárazu nástroje, možnost měření úhlu a rychlé vyjmutí s automatickým přemístěním pro boční výměnu nástroje. Ve srovnání s jinými bezpečnostními systémy nebo dokonce se stroji bez bezpečnostního systému může blokový laserový systém ušetřit až 2 nebo více sekund za cyklus.

Prima Power eP-1030

Bezpečnostní laserový systém ohraňovacího lisu eP-1030

Servis a služby
V Prima Power věříme v dlouhodobé vztahy s našimi partnery a jsme toho názoru, že skutečný produkt, který našim zákazníkům dodáváme, není pouze samotné strojní zařízení, ale také výrobní kapacita, které lze prostřednictvím našich výrobků a technologií dosáhnout.

Objevte naše inovativní podpůrné služby, které diagnostikují a řeší problémy rychleji a efektivněji, včetně prediktivní asistence, vzdáleného monitorování a asistence pomocí rozšířené reality. Můžete se na nás spolehnout, ať už jste kdekoli. Naše celosvětová servisní síť má 600 zaměstnanců, z toho 400 inženýrů.

Prima Power
prima power logoPrima Power je celosvětovým dodavatelem high-tech laserových strojů a strojů pro zpracování plechu. Její produktové portfolio je jedním z nejkomplexnějších v oboru, zahrnuje 2D a 3D laserové stroje pro řezání, svařování a vrtání, děrovací stroje, kombinované systémy děrování + laser a děrování + stříhání, ohraňovací lisy, ohýbací centra a flexibilní výrobních systémů (FMS). Prima Power je strojírenská obchodní jednotka společnosti Prima Industrie, skupiny s více než 1700 zaměstnanci po celém světě, výrobními závody v Itálii, Finsku, USA a Číně a prodejní a servisní sítí ve více než 80 zemích světa.

Prima Power mapka

Na MSV 2021 najdete expozici Prima Power v pavilonu P, na stánku č. 115