Proč studovat informatiku? Je to obor budoucnosti…

čvut informatika

Informační technologie jsou bezesporu nepostradatelným oborem budoucnosti. Najdeme je všude kolem nás a ovlivňují nejen náš pracovní, ale i osobní život. S tím souvisí i stále rostoucí poptávka po expertech, kteří se orientují v různých oblastech IT. S rostoucí poptávkou po IT odbornících stále roste i zájem o studium informatiky na Fakultě informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT). V roce 2020 si přihlášku ke studiu podalo přes 2500 zájemců a v roce 2022 FIT ČVUT evidovala již přes 3500 přihlášek. Je tak nejžádanější fakultou ČVUT. Po rekordní návštěvě téměř 800 zájemců o studium, které FIT ČVUT přivítala na listopadovém Dni otevřených dveří, otevírá fakulta znovu své dveře pro zájemce o bakalářské, magisterské i kombinované studium, a to 12. 1. 2023 od 9:00 do 16:00.

čvut informatika

Důvodů, proč si vybrat studium informatiky na FIT ČVUT a stát se IT odborníkem, je mnoho. Studium pokrývá všechny oblasti informatiky v bakalářském, magisterském a doktorském studiu. Spolupráce s prestižními firmami vyvažuje studijní teorii praxí a nabízí široké spektrum uplatnění a seberealizace. Studenti pracují na konkrétních projektech nebo se mohou zapojit do vědecké činnosti. Specializaci si studenti volí až v průběhu studia, po seznámení se základy a elementárními principy informatiky. Během studia mohou navíc i vyjet studovat na několik měsíců do zahraničí v rámci mnoha programů.

čvut informatika

Na Dni otevřených dveří se zájemci o studium na přednáškách o bakalářském a magisterském studiu dozví o podmínkách přijímacího řízení. Připraveny pro ně také budou stánky jednotlivých studijních specializací, kde se osobně setkají se studenty a vyučujícími a zjistí, jaké studium informatiky na FIT ČVUT doopravdy je. Informace získají i zájemci o kombinované studium. Zájemci o prohlídkou prostor fakulty se seznámí s prvotřídním technologickým zázemím a zajištěny budou i komentované prohlídky Národní technické knihovny.

ADK

Reklama

Otevřeno bude 15 laboratoří FIT ČVUT s ukázkami projektů včetně ukázek studentských prací, vybavení a využívaných nejmodernějších technologií. Dozví se, jak laboratoře využívají studenti při výuce, výzkumu a v rámci praxe s partnerskými firmami fakulty. Na co se mohou návštěvníci těšit? Např. v Laboratoři inteligentních vestavných systémů na humanoidní roboty NAO a Pepper, na interaktivní hrací stěnu a VR headsety v Laboratoři grafiky a herního designu, na Laboratoř monitorování síťového provozu, Laboratoř zpracování obrazu nebo Laboratoř etického hackování spadající pod Katedru informační bezpečnosti nebo Laboratoř programování FPGA a Arduino.

čvut informatika

Zdroj zprávy: ČVUT Praha