Projekt Packaging Live na brněnském výstavišti je plnoletý

msv packing live

Packaging Live neboli balicí linka je doprovodný program v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu a veletrhu EmbaxPrint a koná se letos již po osmnácté. I letos jej najdete v krátkém křídle pavilonu A2, které bude plné technologií umístěných buď přímo v balicí lince, nebo v samostatných uzlech. Celý projekt bude jako vždy interaktivní. Robotizovaná pracoviště s odborným výkladem budete moci vidět v akci každé dvě hodiny.

msv packing live

Cíle projektu Packaging Live je představit návštěvníkům veletrhu jednotlivé technologie aktivní formou a předvést přímo na výstavní ploše navazující výrobní procesy. Zároveň předvést spolupráci jednotlivých firem, které jsou partnery projektu. A jaké výhody má účast pro partnery? Na to odpověděla Michaela Zachová z agentury EQUICom, která je společně s firmou ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM zakladatelkou této jedinečné prezentace…

„Partneři si zvětší prezentační výstavní plochu na veletrhu a ukáží to, co opravdu umí v praxi, a to v kompaktním funkčním celku s ostatními technologiemi partnerů. Linka je simulací reálného provozu, samozřejmě přizpůsobená podmínkám brněnského výstaviště. Odbornému návštěvníkovi tak nabídneme maximální vizualizaci a poskytnutí zážitku přímo na místě. Společná je také propagace a podpora jednotlivých partnerů díky různým marketingovým kanálům. Nejzajímavější je samozřejmě živé moderování s konkrétními informacemi partnerů o vystavované technologii. Součástí celého projektu jsou také soutěže pro návštěvníky.“

Dvě balicí linky na jedné ploše
Letošní balicí linka bude opět trochu jiná, resp. budou dvě balicí linky – automatická a poloautomatická. Lišit se budou jak použitými technologiemi a operacemi, tak baleným zbožím. Na jedné se budou balit šroubky a na druhé pytle s krmivem. Vše pak doplní také demo ukázky partnerů.

Generálním partnerem projektu Packaging Live je na Mezinárodním strojírenském veletrhu firma KALETECH s.r.o., která předvede, jak elegantně vyřešit zalepení krabic nebo stabilitu na paletě. Mimo jiné navrhuje systém nanášení tavných i studených lepidel přesně podle požadavků zákazníků. V rámci podpory nabízí i služby v podobě servisu, půjčovny zařízení či školení zaměstnanců.

Ondrášek

Tradičním a zakládajícím partnerem projektu Packaging Live je firma ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM, s.r.o., která dodává značicí technologie Markem Imaje a v lince se stará o veškerý tisk a značení. Za více než 30 let na trhu se stala jedním z největších dodavatelů špičkové techniky pro označování výrobků ve všech výrobních oborech.

msv packing live

Své technologie pro chytrou identifikaci do linky poskytne ostravská společnost Gaben, která se specializuje na RFID tagy, QR kódy a čtecí zařízení. Kromě toho představí dotykové displeje GBTouch pro výrobní a balicí linky.

Roboty na lince budou značky FANUC a opět jich nebude málo. S téměř 60letými zkušenostmi v oblasti vývoje CNC zařízení, více než 28,9 milionu produktů instalovaných na celém světě a více než 8200 zaměstnanci je FANUC Czech s.r.o. jedním z předních světových výrobců průmyslové automatizace.

msv packing live

Integrátorem robotů a koordinátorem celé balicí linky je firma AROBOTICS s.r.o., která nabízí kompletní dodávku projektů na klíč, integraci robotů a automatizaci, implementaci řešení pro kontrolu kvality, návrh a výrobu speciálních uchopovačů pro roboty nebo třeba vývoj speciálních jednoúčelových strojů a přípravků.

O manipulaci krabic a také o koncovky na roboty se postará společnost Tech Con Czech Republic, s.r.o., která je předním českým dodavatelem komponentů a řešení pro průmyslovou automatizaci. Její hlavní přednosti je technické poradenství, založené na dlouhodobém know-how, získaném nejen na českém a slovenském trhu, ale také díky tomu, že Tech Con CZ je součástí koncernu Tech Con Group, který působí v dalších čtyřech zemích.

Novým partnerem bude letos firma FABORY Czech s.r.o., evropský specialista na spojovací materiál. Fabory nabízí kompletní sortiment spojovacího materiálu, nářadí a průmyslových produktů. Sortiment neustále rozšiřují, aby vyhověli všem specifickým požadavkům.

A dalším nováčkem je NEDPAK PACKAGING s.r.o., firma, která je má dlouholeté mezinárodní zkušenosti s prodejem obalových technologií. Nabízí řešení komplexních automatizací v balicích procesech, inovativní e-commerce technologie, jednoduché impulzní sváření a mnoho dalších.

Paletizaci zajistí firma Ekobal, s.r.o., která dnes patří mezi leadery na českém trhu a svým postavením se řadí k největším dodavatelům obalových materiálů a výrobcům balicí techniky s vlastním vývojovým střediskem.

Výškově nastavitelné plošiny představí také již tradiční partner linky, ZDVIH servis, který je profesionálním dodavatelem manipulační techniky a je samozřejmě odborníkem i v oboru zdvihacích zařízení.

Chybět nebudou vysokozdvižné vozíky a paletizátory Hyundai, které představí firma Mátl & Bula, s.r.o., která se zabývá službami v oblasti manipulační techniky, výrobou a prodejem hydraulických prvků, těsnění a techniky pro řezání a obrábění stavebních materiálů.

msv packing live

Firma OKI je průkopníkem inovativních tiskových technologií, od digitální LED technologie po technologii High Definition Colour, a disponuje portfoliem oceňovaných produktů a řešení umožňujících dosáhnout působivé a kvalitní tištěné komunikace při zachování flexibility rozpočtu. Krabice na oba uzly na míru vyrábí THIMM, přední dodavatel obalů, POP a POS materiálů z vlnité lepenky.

msv packing live

Mediálními partnery linky jsou Packaging Herald, TechMagazín a Automa. Celý projekt již tradičně zajištuje česká soukromá marketingová, komunikační a PR agentura Equicom, s.r.o., která svým zákazníkům zajišťuje firemní strategii, mediální komunikaci, organizaci společenských akcí a další marketingové služby. Specializuje se na cross marketingové projekty se zapojením více partnerů a velkou efektivitou vynaložených nákladů.

Zdroj zprávy: Veletrhy Brno, a.s.
BVV logo