Průkopník ABB RobotStudio® získal cenu Engelberger Robotics Award 2022

Bertil Thorvaldsson

Bertil Thorvaldsson, Senior Advisor ABB, obdržel prestižní Engelberger Robotics Award for Leadership na Mezinárodním sympoziu o robotice (ISR) v Mnichově 21. června 2022. Bertil Thorvaldsson je známý jako „otec“ Robot-Studio®. Softwarová platforma ABB způsobila revoluci ve způsobu navrhování a testování robotických systémů. Zasloužil se také o zavádění technologií virtuální a rozšířené reality. Umožňují systémovým integrátorům a uživatelům vizualizovat aplikace robotů na výrobních halách, aniž by museli přerušovat výrobu. RobotStudio® je příkladem toho, jak mohou uživatelé zvýšit svou produktivitu a zároveň přispět k udržitelnosti výrazným snížením počtu vadných produktů a odpadu.

Bertil Thorvaldsson

Bertil Thorvaldsson po předávání cen, které se konalo v rámci Mezinárodního sympozia o robotice (ISR) v Mnichově – zde na obrázku s manželkou Agnetou a Marcem Segurou (vlevo), vedoucím divize robotiky ABB.

Bertil Thorvaldsson nastoupil do ABB v roce 1976 a v tomto odvětví působí od počátků robotiky. Byl součástí malého týmu, který vyvinul první mikroprocesorem řízený, plně elektrický robot na světě. V 80. letech se podílel na vývoji softwarových nástrojů k vytváření „digitálních replik“ skutečných výrobních systémů, což vedlo ke zrodu RobotStudio®.

ABB Bertil Thorvaldsson

Bertil Thorvaldsson převzal cenu jako myšlenkový lídr v robotickém průmyslu – a nedávno také ve výrobě „Metaverse“ – na 54. galavečeru ISR na veletrhu Automatica.

„Rád bych poblahopřál Bertilu Thorvaldssonovi k jeho velkému příspěvku k pokroku v robotice,“ říká Marc Segura, vedoucí robotické divize ABB. „Prostřednictvím své vize a vůdčích kvalit významně přispěl k digitalizaci automatizovaných řešení. Bertil Thorvaldsson se svou průkopnickou rolí ve vývoji RobotStudio® – jednoho z celosvětově nejrozšířenějších programovacích a simulačních softwarů – zásadně změnil robotiku a položil tak základ pro zvýšení produktivity automatizačních řešení. Rád bych využil této příležitosti a poděkoval mu za tento mimořádný úspěch.”

ABB Bertil Thorvaldsson

Bertil Thorvaldsson, průkopník ABB RobotStudio®, obdržel nejprestižnější světové ocenění za robotiku, Cenu Josepha F. Engelbergera.

„Je pro mě ctí získat Cenu Josepha F. Engelbergera a být součástí prestižní ‚Robotické síně slávy‘,“ říká Bertil Thorvaldsson. „Rozšířená realita a Metaverse byly sci-fi, když jsem začínal svou kariéru v robotice. Nyní hrají zásadní roli v automatizaci na denní bázi. Bylo fascinující být součástí této cesty. Jsem hrdý na to, jak významným se RobotStudio® v průběhu let stalo. Dnes jsme v bodě zvratu, kdy integrace umělé inteligence a softwaru může radikálně rozšířit obzory robotiky a automatizace. Těším se na další vzrušující kapitolu.”

Zdroj zprávy: ABB
ABB logo male