Řešení společnosti Hexagon automaticky “zplošťuje” 3D modely CAD pro zrychlení návrhu, kótování a výroby plechů

hexagon

Nová technologie modelování pro aplikace v oblasti plechů, kterou oznámila divize Manufacturing Intelligence společnosti Hexagon, umožňuje “zploštění” 3D modelů při přípravě na výrobu, což usnadňuje přípravu 3D dat počítačem podporovaného navrhování (CAD) pro výrobu. Tyto nové modelovací nástroje rovněž poskytují výrobcům konkurenční výhodu, protože předpovídají chování materiálu a pomáhají vytvářet návrhy dílů a sestav, které fungují podle požadavků s menším množstvím materiálu.

Hexagon Radan CAD

Profesionálové v oboru plechových konstrukcí často dokončují zakázky za méně než 24 hodin a zároveň se snaží nabídnout nižší cenu a překonat konkurenci. Vzhledem k tomu, že zákazníci dodávají 3D modely vytvořené v řadě různých systémů CAD, mají konstruktéři za úkol získat data, která nelze okamžitě použít pro výrobu plechů. Schopnost převést tyto modely do 2D výkresů a používat modelovací nástroje vyvinuté speciálně pro zpracování plechů usnadňuje rychlou tvorbu cenových nabídek a přechod do výroby. Software RADAN společnosti Hexagon pro výrobu plechů nyní obsahuje přímé propojení se softwarem pro přímé modelování DESIGNER společnosti Hexagon, který umožňuje virtuální ověřování modelů pro optimální výrobu.

radan haxagon

Robustní modelovací funkce softwaru DESIGNER zbavují výrobu dohadů tím, že předpovídají chování materiálu při ohýbání a eliminují tak metodu pokusů a omylů, která často vede ke zmetkům a neproduktivnímu času strávenému na stroji. Jedinečnou vlastností programu DESIGNER je jeho schopnost zohlednit geometrii ohýbacího nářadí při zvýrazňování úprav modelu v reakci na výrobní procesy. Přesná predikce chování materiálu také pomáhá konstruktérům snížit počet prototypů při zachování integrity konstrukce a kvality dílu.

radan hexagon

“Získávání použitelných výrobních dat z 3D modelů zahrnuje spoustu dohadů, a to i pro pracovníky s desítkami let zkušeností v oboru, takže možnost okamžitého využití modelů urychluje každý následný výrobní proces,” řekl produktový manažer společnosti Hexagon Olaf Körner. “Přístup k rozsáhlé databázi materiálů zajišťuje, že odborné znalosti vaší společnosti nejsou omezeny pouze na nejzkušenější zaměstnance – kteří mohou společnost opustit a odnést si toto bohatství znalostí s sebou. Následné odstraňování problémů je frustrující a nákladné, takže zjistit, co funguje již ve fázi projektování, je klíčové pro produktivitu a zásadní pro vytváření efektivních návrhů.”

cam radan hexagon

Vylepšená schopnost pracovat s 3D modely ze široké škály systémů také usnadňuje reagovat na zákazníky se změnami návrhu na poslední chvíli nebo s požadavky na více iterací dílu nebo sestavy. DESIGNER usnadňuje sdělování výrobních detailů pracovníkům v dílnách a umožňuje uživatelům přidávat do 2D výkresů čáry ohybu, zóny ohybu a další důležité detaily. DESIGNER je propojen s platformou SFx společnosti Hexagon, která nyní hostí data o materiálu a ohýbání plechů, k nimž mají přístup všichni uživatelé podniku současně a kdykoli z cloudu. Tato cloudová integrace eliminuje potřebu kapitálových investic do instalace, správy a zabezpečení databáze.

Kromě bezproblémové interoperability se softwarem RADAN zajišťuje propojení softwaru DESIGNER se softwarem RADAN Radquote pro kótování, softwarem Radbend pro ohýbání a softwarem Radtube pro zpracování trubek, že jeho silné stránky v oblasti modelování lze použít v každém procesu zpracování plechu. Propojení softwaru se systémem Radquote umožňuje uživatelům rozdělit 3D modely sestav na více částí pro analýzu nákladů, včetně nákladů na práci, dopravu a přepravu. Radquote nyní dokáže pracovat s širší škálou formátů CAD pro lepší schopnost rychle reagovat na požadavky zákazníků.

RADAN také poskytuje funkce, které pomáhají pracovníkům spravovat díly při jejich odebírání ze strojů. Identifikace a uspořádání dílů může být časově náročná, zejména pokud je vnořeno více úloh současně a pokud díly vypadají velmi podobně. Software nyní poskytuje možnost automaticky vyleptat na díly kódy rychlé odezvy (QR), které lze následně naskenovat pro rychlou a snadnou identifikaci nebo pro informování výrobního týmu, že díly byly zpracovány. QR kódy jsou kratší než čárové kódy, které se obtížně skenují, a obsahují podstatně více informací o zakázce. Na rozdíl od samolepicích štítků nevyžadují QR kódy pracné odstraňování ani nezanechávají zbytky, které je nutné před lakováním dílů vyčistit.

Software také nabízí možnost přizpůsobit množství automatizace zahrnuté do pracovního postupu pro lepší kontrolu nad výrobním procesem. Šablony, které slouží k vytváření pracovních postupů specifických pro konkrétní strojní zařízení, lze použít k automatizaci opakujících se úloh a u ostatních vyžadovat ruční zadávání. Nová funkce automatického hlášení zajišťuje, že při vytváření strojních pokynů jsou generovány pokyny pro obsluhu a odesílány do dílny, čímž se eliminuje nutnost ručního generování hlášení pracovníky.

V nejnovější verzi systému Radtube je k dispozici možnost leptání identifikačních štítků na trubky vyrobené s čepy a drážkami pro snadnou montáž. Software umožňuje uživatelům jednoduše vytvořit čep neboli zářez na konci trubky, který je vytvořen tak, aby zapadl do drážky jiné trubky, a zajistit tak správnou montáž trubek, kterou může snadno svařit jediný zaměstnanec.

Další informace o nejnovějších vylepšeních systému RADAN naleznete TADY .

Zdroj zprávy: HEXAGON