Robot ABB IRB 1300 je k dispozici jako varianta pro čisté místnosti i pro použití v drsném prostředí

Průmyslový robot IRB 1300 je nyní k dispozici ve verzích IP67, Foundry Plus 2 a s certifikací pro čisté prostory podle ISO třídy 4. Tímto způsobem uživatelé otevírají nová pole použití v náročných produkčních prostředích bez kontaminace.

Šestiosý průmyslový robot IRB 1300 od společnosti ABB má nové ochranné prvky, které umožňují použití v drsném prostředí a bezkontaminujících výrobních procesů. Poskytuje společnostem z široké škály průmyslových odvětví příležitost zvýšit jejich produktivitu, optimalizovat kvalitu produktu a zkrátit doby cyklu.

abb irb1300

S třídou ochrany IP67, jako Foundry Plus 2 a s certifikací čistých prostor podle ISO třídy 4, je IRB 1300, původně představený v roce 2020, nyní k dispozici v dalších verzích. Díky utěsnění všech elektrických komponent nemůže do malého robota proniknout ani kapalina, ani prach. Pro společnosti v odvětvích, jako je výroba elektroniky, automobilový průmysl a zpracování kovů, to otevírá další možnosti použití – zejména v náročných prostředích.

irb 1300

Při zpracování kovů – včetně aplikací, jako je lití kovů, lití do písku, kování a obrábění – poskytuje verze Foundry Plus 2 další ochranu. Protože zde se na koncovém efektoru používá pouze nerezová ocel. Tím se zabrání korozi, ke které může dojít při aplikaci kapalin k odplavení prachových částic a kovových usazenin. Tím se zabrání předčasnému opotřebení, což zase prodlužuje životnost robota a současně snižuje prostoje a neplánované opravy.

abb foundry 2

V průmyslových odvětvích, jako je farmaceutický průmysl a výroba polovodičů, které vyžadují čisté produkční prostředí, pomáhá IRB 1300 s certifikací ISO třídy 4 pro čisté prostory eliminovat riziko kontaminace. Jednou z nejdůležitějších vlastností je chemicky odolný vnější lak. Tímto způsobem není barva napadena, i když jsou použity například baktericidní čisticí prostředky. Konstrukce robota má také velmi malé mezery, takže bakterie se vůbec neusazují. Filtr pevných částic a zcela utěsněné pouzdro mezitím zajišťují, že s produkty nepřijdou žádné částice tuku, oleje ani nečistot.

„S dalšími designy pro čisté prostory a drsné prostředí můžeme nyní nabídnout naše IRB 1300 průmyslovým odvětvím, jejichž výrobní procesy probíhají za náročných podmínek nebo musí být zbaveny kontaminace,“ zdůrazňuje Darren Hung, globální produktový manažer malých robotů ABB.

„IRB 1300 je dokonalým pomocníkem pro různé úkoly, jako je manipulace s materiálem, nakládání strojů, leštění, montáž a testování. Bez ohledu na to, zda je třeba zvedat nebo manipulovat s těžkými, složitými nebo nepravidelnými tvary, mohou společnosti IRB 1300 dosáhnout výhody v rychlosti a přesnosti – i v nejmenších prostorech. “

S rozměry pouhých 220 x 220 mm je IRB 1300 ideální pro použití ve stísněných prostorech, takže v případě potřeby může být v určité oblasti instalováno několik robotů. Je k dispozici ve třech verzích: užitečné zatížení 11 kg a dosah 900 mm, užitečné zatížení 10 kg a dosah 1150 mm, užitečné zatížení 7 kg a dosah 1400 mm. Ve třídě zátěže 11 kg má největší dosah v oboru na 900 mm.

IRB 1300 je vybaven řadičem OmniCore ™ od ABB a má pokročilé řízení pohybu a nejlepší přesnost dráhy ve své třídě. To umožňuje použití v dalších aplikacích, jako je leštění nebo nakládání strojů. Řadič lze také rozšířit o řadu dalších zařízení, včetně protokolů průmyslové sběrnice, řešení zpracování obrazu a řízení síly. S FlexPendant má OmniCore také operační zařízení s intuitivním grafickým uživatelským rozhraním. Díky velkému vícedotykovému displeji s funkcemi push, swipe a tap mohou uživatelé snadno programovat a obsluhovat svého robota.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je přední technologická společnost, která energicky prosazuje transformaci společnosti a průmyslu do produktivnější a udržitelnější budoucnosti po celém světě. Spojením svého portfolia v oblasti elektrifikace, robotiky, automatizace a pohonné techniky se softwarem ABB definuje limity technologicky proveditelného a umožňuje tak nové špičkové výkony. ABB se může ohlédnout za úspěšnou historii více než 130 let. Úspěch společnosti je založen na talentu jejích přibližně 105 000 zaměstnanců ve více než 100 zemích. www.abb.com

ABB Robotics & Discrete Automation je průkopníkem v oblasti robotiky, automatizace strojů a digitálních služeb a nabízí inovativní řešení pro nejrůznější průmyslová odvětví – od automobilového průmyslu přes elektronický průmysl až po logistiku. Jako jeden z předních světových poskytovatelů robotů a automatizace strojů jsme poskytli více než 500 000 robotických řešení. Pomáháme našim zákazníkům všech velikostí zvyšovat jejich produktivitu a flexibilitu, zjednodušovat procesy a zlepšovat kvalitu produktů. Kromě toho je podporujeme na cestě do síťově propojené továrny budoucnosti. ABB Robotics & Manufacturing Automation zaměstnává více než 11 000 lidí na více než 100 místech ve více než 53 zemích.www.abb.de/robotics

Zdroj zprávy: ABB
ABB logo male