Robotizace se bez pojezdových drah neobejde

Hiwin 2023

HIWIN představil na brněnském strojírenském veletrhu vysoce přesné, odolné a spolehlivé pojezdové dráhy pro průmyslové roboty. Společnost HIWIN na letošním strojírenském veletrhu představila své produkty polohovacích systémů a lineární techniky určené pro průmyslovou automatizaci a robotizaci. Na výstavní ploše větší než 100 m2 byly ke shlédnutí nejprodávanější produkty se značkou HIWIN, ale také nabídka ucelených řešení včetně funkční pojezdové dráhy HIWIN LT-T pro průmyslové roboty.

Fotogalerie expozice HIWIN na MSV 2023 v Brně

„Strojírenský veletrh potvrdil zájem o ucelená řešení pojezdových drah pro průmyslové roboty. Je to jasný signál, že se robotizace bez výkonných pojezdových drah neobejde,“ komentuje Petr Severa, výrobní ředitel pro polohovací systémy, HIWIN s.r.o. a dodává: „V centru pozornosti návštěvníků naší expozice byla nejen funkční pojezdová dráha HIWIN LT-T s robotem Fanuc, ale také maketa pojezdové dráhy HIWIN LT-M v měřítku jedna ku čtyřem. Pojezdové dráhy HIWIN se vyznačují vysokou přesností, odolností a spolehlivostí.“

Horizontální pojezdová dráha HIWIN LT-T, představená na brněnském veletrhu s robotem Fanuc, dosahuje maximální rychlosti 5 m/s při maximálním zrychlení 4 m/s2. Druhá z pojezdových drah, horizontální pojezdová dráha HIWIN LT-M, nabízí maximální zatížení až 1 000 kg s maximální rychlostí až 3 m/s při zrychlení 2 m/s2.

pojezd fanuc hiwin

Horizontální pojezdové dráhy HIWIN řady LT jsou v nabídce v pěti provedeních při maximálním zatížení od 100 kg (LT-T) až po 3 000 kg (LT-L). Pohonem těchto pojezdových drah je ozubený hřeben s pastorkem, což umožňuje prakticky neomezenou délku dráhy. Vedle horizontálních pojezdových drah jsou v nabídce společnosti HIWIN i vertikální pojezdové dráhy řady RX, které jsou primárně určeny pro polohování ve svislém směru s kolaborativními roboty do celkové hmotnosti 50 kg a maximální výšky zdvihu 3 m.

Fotogalerie přibližující vystavené exponáty na stánku WIWIN na MSV 2023 v Brně

Vedle vertikálních pojezdových drah pro průmyslové roboty našli návštěvníci Mezinárodního strojírenského veletrhu další produkty HIWIN, mezi kterými je ucelená nabídka lineárních vedení včetně miniaturních vedení MGN a MGW. Z kategorie lineárních polohovacích systémů nechyběl TMRT stůl, který je vybaven vodou chlazeným momentovým motorem s přímým pohonem, harmonická převodovka Datorker DT nebo servo drivery a servo motory nové generace E1.

——————-
HIWIN (název vznikl složením z výrazů HI-tech a WINner – volně přeloženo vítěz v hi-tech technologiích) je dnes v mnoha zemích světa synonymem pro vysoce kvalitní komponenty lineární techniky. Reprezentantem značky HIWIN je i česká společnost HIWIN s.r.o., která je kapitálově spojena s evropskou centrálou v německém Offenburgu. Česká firma HIWIN s.r.o. je výhradním distributorem produktů HIWIN pro Českou republiku, Slovensko, Bulharsko, Chorvatsko, Srbsko, Černou Horu, Makedonii a Bosnu a Hercegovinu. Produkty HIWIN, vyráběné v několika závodech na Tchaj-wanu, v Japonsku, v USA, v Německu i v ČR, jsou dodávány přímo ze skladu v Brně a jsou určeny především pro manipulační a jednoúčelové stroje, CNC zařízení a obráběcí centra, strojní vybavení, těžké řezací stroje, brusky, pily, formovací stroje, automatizační zařízení, vysokorychlostní polohovací jednotky, lékařská zařízení, elektronický průmysl a polohovací zařízení.

Přidanou hodnotou značky HIWIN je na celém světě kvalita produktů, rychlost dodávek, odborná pomoc a všestranná péče o zákazníka.

Zdroj zprávy: HIWIN
hiwin logo