Rotační třecí svařování – stáhněte si zdarma příručku od firmy KUKA AG

svařování třením

Společnost KUKA vydala takzvanou “bílou knihu” o technologii rotačního svařování třením. Kniha v elektronické podobě obsahuje komplexní přehled možností této technologie. Objevte, jak procesy třecího svařování poskytují efektivní a udržitelnou metodu dosažení vysoké integrity podobných a odlišných materiálových vazeb.

Otázka, kterou si inženýři a výrobci kladou při zvažování svých výrobních spojovacích a výrobních procesů, je – můžeme to udělat lépe, levněji a efektivněji? Spojování podobných, odlišných nebo exotických materiálů přímo k sobě navzájem s vysokou integritou je svatým grálem průmyslové výroby. Výhodou tohoto cíle je snížení nákladů, zvýšení kvality, efektivity a spolehlivosti. To vše je důležité pro OEM konkurenty na globálním trhu a pro ty, kteří potřebují vybudovat si pozici pomocí inovativních, kvalitních a nákladově efektivních produktů.

Bílá kniha: úloha procesů třecího svařování ve výrobě dnes

  • Co je třecí svařování?
  • Na co se používá rotační třecí svařování?
  • Role metalurgické analýzy pro svařovací procesy
  • Případová studie: spojování různých druhů oceli v přesných součástech
  • Případová studie: připojení hliníku a mědi k silnoproudým elektrickým součástem
  • Překonávání kapitálových nákladů prostřednictvím subdodavatelských řešení pro třecí svařování

Příručka je v angličtině, má 7 stran a můžete si ji zdarma stáhnout tady (PDF). Další informace o této technologii naleznete na stránkách společnosti KUKA.

Zdroj zprávy: KUKA