SCHUNK Plug & Work nyní také pro coboty OMRON a FANUC

fanuc omron schunk

Coboty v posledních letech významně ovlivnily průmyslovou robotiku ─ a jsou stále populárnější. Aby uživatelé mohli rychle a snadno pracovat s lehkými průmyslovými roboty, rozšiřuje SCHUNK své portfolio Plug & Work. Kromě robotů Universal Robots, Doosan Robotics a Techman Robot nabízí nyní specialista na uchopovací systémy také dokonale sladěné standardní komponenty pro lehké roboty OMRON a FANUC. To umožňuje realizovat nejrůznější automatizační scénáře v co nejkratším čase.

Schunk Omron

Coboty jsou lehké, flexibilní a snadno se programují. Lze je použít k rychlé a hospodárné automatizaci opakujících se úkonů, jako je nakládání a vykládání strojů nebo montáž. Není tedy divu, že jsou dnes nedílnou součástí průmyslové robotiky a nabývají stále většího významu. Také malé a střední podniky stále více automatizují své výrobní a logistické úkoly. Aby bylo pro uživatele vybavení nového pomocníka co nejjednodušší, nabízí SCHUNK komplexní kompletní programy pro coboty a lehké roboty od různých výrobců. Portfolio Plug & Work zahrnuje pneumatické a elektrické uchopovače, uchopovací moduly Co-act pro kolaborativní aplikace a rychlovýměnné systémy. Společnost Robot, specialista na uchopovací systémy, nyní nabízí také dokonale sladěné standardní komponenty pro lehké roboty OMRON a FANUC. To umožňuje realizovat nejrůznější automatizační scénáře v co nejkratším čase.

Schunk Fanuc

Komponenty a přímé připojení pro řadu výrobců
Vedle portfolia připraveného k připojení pro roboty Universal Robots nabízí tento lídr v oblasti uchopovacích systémů a upínací techniky od konce loňského roku také jednoduché vybavení pro lehké roboty Doosan Robotics a Techman Robot. Nyní přidává do své řady Plug & Work další výrobce: Od srpna budou součástí portfolia také komponenty pro roboty od společností OMRON a FANUC. Společnost SCHUNK nabízí pro oba výrobce mimo jiné univerzální chapadlo EGH s volně programovatelným celkovým zdvihem 80 mm a kolaborativní chapadlo malých dílů Co-act EGP-C. Kromě toho SCHUNK doplňuje EGP-C přímým připojením k lehkým robotům od společností Yaskawa a Mitsubishi Electric. Následovat bude rozšíření na další výrobce cobotů.

Vývoj aplikace konkrétního robota v laboratoři CoLab
Standardizované komponenty portfolia Plug & Work pokrývají různé aplikace lehkých robotů, od kontroly kvality přes montáž a manipulaci až po nakládání a vykládání strojů. Odborníci v aplikačním centru CoLab pomáhají s vývojem individuálních zákaznických aplikací. Společně se zákazníkem sestaví správné komponenty pro konkrétní aplikaci cobota a otestují jeho použití a proveditelnost. Za tímto účelem je nyní v laboratoři CoLab k dispozici 18 průmyslových robotů a cobotů, jakož i speciálně vybavené buňky pro lehké konstrukce, průmyslovou robotiku a zkušební zařízení. SCHUNK tak nabízí svým zákazníkům nejen rozsáhlé portfolio dokonale sladěných chapadel a rychlovýměnných systémů pro roboty různých výrobců, ale také odpovídající aplikační know-how. Profesionálové i začátečníci v oblasti automatizace tak mohou využít potenciál cobotů pro své aplikace.

Zdroj zprávy: SCHUNK
SCHUNK