SCHUNK: Uzavřený miniaturní upínací modul s velkou stahovací silou

schunk vero

Společnost SCHUNK vyvinula speciálně zcela utěsněný miniaturní upínací modul, který kombinuje kompaktní rozměry s vysokými tahovými a přídržnými silami, vysokou stabilitou tvaru a opakovanou přesností <0,005 mm pro kompaktní aplikace v technologii řezání kovů, montáže, manipulace a měření.

schunk vero

SCHUNK VERO-S NSE mikro 49-13 je vhodný jak pro obrábění kovů, tak i pro zkušební aplikace a automatizaci.

Pro dosažení vysoké tažné síly navzdory kompaktním rozměrům se SCHUNK VERO-S NSE mikro 49-13 ovládá axiálním pístem. Díky patentované koncepci pohonu, která se skládá ze systému dvou zdvihů a standardní integrované funkce turbo, jsou dosaženy tahové síly 1 500 N. Modul je proto umístěn mezi NSE mikro 49 (400 N) a NSE mini 90-25 (6 000 N). Přídržné síly jsou 3 000 N (M3) nebo 5 000 N (M4) v závislosti na velikosti závitu upínacího čepu (ř 10 mm).

Blokování se provádí mechanicky pomocí pružinové sestavy. Je samoregulační a snadno přizpůsobivé. Poloha upínacího šoupátka může být monitorována pomocí zpětného dotazu na aktuální dynamický tlak. Proto je miniaturní modul (ø 49 mm, výška nad stolem 13 mm) vhodný pro řezání kovů a automatizaci. Tlak v systému je 6 barů, a to postačuje k pneumatickému otevření modulů. Ovládání může být provedeno buď na straně nebo přímo na základně. Pro zajištění dlouhé životnosti a maximální možné spolehlivosti procesu jsou všechny funkční komponenty, jako základní těleso, upínací kolíky a upínací skluz, vyrobeny z nerezové oceli.

Zdroj zprávy: SCHUNK

SCHUNK