Sdružení automobilového průmyslu povede nadále Bohdan Wojnar

AutoSAP

Valná hromada Sdružení automobilového průmyslu ČR potvrdila ve funkci prezidenta Sdružení na další čtyřleté období stávajícího prezidenta Bohdana Wojnara, člena představenstva ŠKODA AUTO. Členové AutoSAPu rovněž rozhodli o složení představenstva a dozorčí rady.

Bohdan Wojnar

„Velice si vážím důvěry členů Sdružení a děkuji za ni. Na pozadí zásadní strukturální transformace, kterou autoprůmysl prochází i bezprecedentní krize způsobené pandemií koronaviru, víc než kdy dřív vnímám důležitost AutoSAPu a jeho úlohu pro budoucí úspěšný rozvoj největšího průmyslového odvětví v České republice,“ uvedl Bohdan Wojnar ke svému znovuzvolení a dodal: „Našim hlavním úkolem bude i v příštích čtyřech letech v úzké spolupráci s členskými firmami, vládou, samosprávami, sociálními partnery a dalšími oborovými svazy pracovat nadále tak, aby český autoprůmysl přinášel prosperitu a hospodářský rozvoj ve všech regionech České republiky.“

Valná hromada zároveň zvolila další zástupce do orgánů Sdružení automobilového průmyslu. Do představenstva byli nově zvoleni Karel Bill, prokurista a ředitel vývoje HELLA AUTOTECHNIK NOVA, s.r.o. a David Kříž, generální ředitel Iveco Czech Republic, a.s. V představenstvu budou i nadále pokračovat Mojmír Čapka (BRISK Tábor a.s.), Miroslav Dvořák (MOTOR JIKOV Group a.s.), Robert Kiml (Toyota Peugeot Citroën Automobile Czech, s.r.o.), Karel Luňáček (MECAS ESI s.r.o.), Petr Mašek (Piston Rings Komarov s.r.o.) a Petr Novák (Koyo Bearings Česká republika s.r.o.). Svůj mandát v dozorčí radě AutoSAPu obhájil Miroslav Mühlböck (Monto spol. s r.o.).

Po dlouhých letech řady vedení Sdružení automobilového průmyslu opouští Ladislav Glogar a Jiří Vaněk. „Rád bych kolegům poděkoval za jejich přínos při budování silné pozice, kterou autoprůmysl v České republice dnes má. Přeji Ladislavu Glogarovi i Jiřímu Vaňkovi hodně úspěchů a spokojenosti v jejich dalších životních výzvách“ uvedl Bohdan Wojnar.

Výsledky voleb byly oznámeny v rámci digitální valné hromady konané dne 8. 12. 2020.

Zdroj zprávy: Svaz automobilového průmyslu