Siemens rozšiřuje nabídku Industrial Edge a další podporu integrace provozních a informačních technologií

mindsphere

Společnost Siemens představila nový systém Industrial Edge Management pro optimální správu licencí i nová zařízení a aplikace. V rámci trvalého rozvoje platformy Industrial Edge tak nabízí řešení, která podporují integraci provozních (OT) a informačních technologií (IT) v průmyslové výrobě a umožňují tak bezproblémový tok dat z provozu do cloudu.

Industrial Edg

Nový systém Industrial Edge Management (IEM V2.0) představuje alternativu ke stávající verzi IEM 1.3 a je nabízen jako otevřený systém Kubernetes, který je široce používán v IT při správě kontejnerových aplikací. Nové řešení Siemens je vhodné pro rozrůstající se počet IT specialistů pracujících v průmyslové výrobě, zejména ve velkých podnicích se stávající IT infrastrukturou. Ti si mohou nyní snadno začlenit Industrial Edge do používaných klastrů Kubernetes. Automatizace provozní výroby je tak více namířena na využití informačních technologií a v konečném důsledku je pro IT uživatele efektivnější a lépe se používá. Vzhledem k tomu, že výpočetní výkon lze flexibilně přiřadit v rámci jednoho či více klastrů Kubernetes, ušetří firmy IT zdroje a tím pádem i energii a náklady. To vše nyní umožňuje i Industrial Edge. Mezi dalšími novými funkcemi najdeme optimalizovanou správu uživatelů nebo dostupnost cloudu. Uživatelům to nabízí větší flexibilitu i základ pro budoucí nabídky „řešení jako služby“, například pro zákazníky s méně hlubokými IT znalostmi.

Centrum Industrial Edge Hub by mělo do budoucna zajistit lepší využitelnost systému z pohledu správy licencí a nabídnout jasný a praktický přehled všech licencí a aplikací k příslušným zařízením zakoupených prostřednictvím Industrial Edge Marketplace. Přes Industrial Edge Hub si uživatelé budou například moct aktivně stahovat statistiku nebo dostávat jednotlivé reporty automaticky. Součást statistiky bude počet zakoupených aplikací, přiřazení licencí k jednotlivým systémům IEM či zbývající počet instalací a licencí. Uživatelé budou také dostávat upozornění v případě překročení kvót nebo doporučení k zásahu, aby těmto notifikacím do budoucna předešli.

Siemens dále rozšiřuje otevřený technologický ekosystém kolem svých zařízení a aplikací pro průmyslový edge i pro řešení od jiných dodavatelů. Systém nabízí například nové, kompletně virtuální zařízení pro průmyslový edge (Industrial Edge Virtual Device, IEVD) se všemi funkcemi, jako má jeho fyzický protějšek. S rozšiřováním počtu aplikací pro průmyslový internet věcí a toku dat lze k zařízením IEVD jednoduše přiřadit další zdroje. Navíc odpadají počáteční problémy s instalací, neboť zařízení IEVD stačí jednoduše stáhnout a okamžitě nasadit do provozu. Možnost předplatného celého řešení snižuje celkové finanční náklady.

Dalším příkladem obohacení ekosystému jsou nová zařízení Simatic IPC Edge s různými třídami výkonu a hardwarem a softwarem, který splňuje nejvyšší průmyslové požadavky na výkon, spolehlivost a bezpečnost. Všechny novinky v ekosystému umožňují průmyslovým podnikům zařadit do provozu mnohem více IIoT aplikací pro různorodější požadavky a zajišťují větší flexibilitu pro reakce na měnící se podmínky.

Další informace o Siemens Industrial Edge pro IT specialisty najdete TADY.

Zdroj zprávy: Siemens
siemens