Siemens rozšiřuje řešení pro pracoviště Comfy o nástroje pro hybridní spolupráci

comfy

Společnost Siemens představila řadu nových funkcí a nástrojů pro spolupráci pro své řešení pro pracoviště Comfy. Budou hrát důležitou roli v organizacích, které plánují návrat na pracoviště a zjednoduší přechod na hybridní práci. Nové funkce mají odstranit známé obavy zaměstnanců z hybridní práce, např. nedostatek sociálních kontaktů, potíže s budováním a udržováním sítě a nedostatek příležitostí ke spolupráci.

 

comfy
Nové nástroje pro spolupráci jsou součástí řešení „Flexible Spaces“ společnosti Comfy a pomáhají podporovat pocit komunity na pracovišti prostřednictvím digitalizovaného zaměstnaneckého prostředí založeného na aplikacích. Nástroje nabízejí více příležitostí pro spolupráci a kontakt mezi zaměstnanci, protože každý vidí, když kolegové pracují v kanceláři nebo pracují z domova. Kolegy pracující v kanceláři lze rychle najít. Nová funkce:

  • Předvolby v kanceláři : Zaměstnanci mohou určit, kde pracují (v kanceláři nebo doma) a na mapě v aplikaci vidět, kde kolegové pracují. Mohou také nastavit a zobrazit preferované dny v kanceláři, aby sladili své hybridní pracovní plány s ostatními a maximalizovali čas v kanceláři.
  • Filtr budoucnosti spolupracovníků : Filtr v aplikaci umožňuje spolupracovníkům zjistit, kdy do kanceláře přijdou určití spolupracovníci, aby si mohli předem naplánovat hybridní pracovní dobu. Filtr také usnadňuje přijímání nových zaměstnanců, protože mohou vidět hybridní plány ostatních zaměstnanců a setkat se tváří v tvář s kolegy v různých týmech a místech. Zaměstnanci se mohou sami rozhodnout, zda plánovanou pracovní dobu sdílí s ostatními nebo ne.
  • Rezervace delegáta spolupracovníka : Tato funkce zjednodušuje plánování schůzek a rezervace stolu nebo zasedací místnosti, protože spolupracovníci mohou rezervovat místnosti pro ostatní nebo nechat kolegy, aby za ně provedli rezervaci. Funkce rezervace se integruje s kalendářovými aplikacemi, aby bylo možné provádět rezervace delegovanými kolegy.

„Naše nové funkce flexibilních prostorů ještě více usnadňují rezervace pokojů a vytvářejí příležitosti pro spolupráci a vytváření sítí. Tímto způsobem mohou společnosti snížit počet volných kancelářských prostor a podpořit pocit komunity,“ řekl Stefan Schwab, CEO Comfy | Osvícený. „Aby mohly být implementovány hybridní pracovní modely a návrat do práce byl co nejúspěšnější, musí společnosti pečlivě zvážit, jak mohou zlepšit zkušenost zaměstnanců. Tyto nové nástroje staví na hlavním příslibu společnosti Comfy usnadnit zaměstnancům spojení mezi sebou navzájem a na pracovišti. Protože okamžitě vidí, kdy jsou kolegové také v kanceláři, práce zaměřená na činnost se stává mnohem efektivnější.“

Podle průzkumu zveřejněného společností Siemens v listopadu 2021 vidí zaměstnanci ve flexibilních pracovních modelech jasné výhody, včetně lepší rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem (73 %), možnosti pracovat flexibilně (59 %) a vyšší produktivity (38 %). Mnozí však uváděli nedostatek sociálního kontaktu (65 %), potíže s budováním a udržováním sítě (52 %) a nedostatek příležitostí ke spolupráci (43 %) jako významné nevýhody.

Comfy nabízí řadu řešení pracovních prostorů, která podporují lepší interakci mezi obyvateli budovy a prostory, které využívají. Nové nástroje pro spolupráci doplňují další nedávno oznámené funkce pro zaměstnaneckou zkušenost a správu prostoru, včetně Neighborhoods, způsob, jak organizačně seskupovat prostory, In-App Check-In, způsob, jak maximalizovat rezervovatelné prostory, Space Traits, způsob, jak kategorizovat a sledovat prostor zaměstnanců. předvolby a Insights Access, datové rozhraní API, které poskytuje přehled dat pro plánování prostoru a rozhodování o portfoliu nemovitostí.

Další informace naleznete tady (PDF) a zde.

Zdroj zprávy: Siemens
siemens