Siemens ve Frenštátě i letos pomáhá místním neziskovkám

siemens mohelnice

Sto tisíc korun rozdělí závod Siemens Elektromotory Frenštát mezi místní neziskové a příspěvkové organizace. Prostřednictvím Siemens Fondu pomoci mohou organizace podávat žádosti na podporu svých projektů nejpozději do 15. května.

Dvakrát do roka přispívá Siemens ve Frenštátě pod Radhoštěm na zajímavé projekty místních neziskových a příspěvkových organizací, a to 200 tisíci korunami za rok. V posledním, podzimním, kole tak výrobní závod pomohl 45 tisíci korunami Charitě Frenštát na nákup kompenzačních, rehabilitačních a polohovacích pomůcek, 35 tisíci korunami mateřské školce 1. máje 1153, Rožnov na nákup polohovací zdravotní židle pro pohodlnější pobyt ve školce pro dítě s kvadruparézou a 20 tisíci korunami kopřivnické Effathě na novou šatnu a materiál pro klienty.

 

„Místním neziskovkám a příspěvkovým organizacím jsme díky Siemens Fondu pomoci již přispěli více než půldruhým milionem korun,“ upřesnil ředitel frenštátského Siemensu Roman Valný a dodal: „Jsem rád, že pomocnou ruku podávají i naši zaměstnanci, při dobrovolnickém dnu anebo formou pravidelných charitativních sbírek.“

V jarním kole výběrového řízení Siemens Fondu pomoci závod opět rozdělí sto tisíc korun. Neziskové a příspěvkové organizace, které splňují podmínky regionálního kola, mohou podat vyplněnou žádost nejpozději 15. května 2022. Návod k podání žádostí a pravidla Siemens Fondu pomoci jsou uvedeny na www.siemens.cz/fondpomoci.

Zdroj zprávy: Siemens
siemens