Sierra Space přináší revoluci v průzkumu vesmíru díky portfoliu Xcelerator společnosti Siemens

siemens xcelerator

Společnost Siemens Digital Industries Software oznámila, že přední poskytovatel komerčních vesmírných letů Sierra Space využil softwarové portfolio Xcelerator jako základ pro svůj program digitálního projektování nové generace. Sierra Space se zaměřuje na budoucnost vesmírné dopravy a infrastruktury pro komercializaci letů na nízké oběžné dráze Země (LEO). Řešení Xcelerator zavádí se záměrem vytvořit plně digitální prostředí od projektování přes výrobu až po údržbu. Mělo by pomoci realizovat cíle v oblasti rozvoje vesmírné dopravy, komerčních vesmírných letů a infrastruktury a vytvořit technologie umožňující vybudovat životaschopnou, rostoucí a dostupnou komerční vesmírnou ekonomiku.

siemens xcelerator

 

„Sierra Space buduje ve vesmíru platformu, která bude katalyzátorem pro další průlomové inovace ve prospěch života na Zemi. Naše nová revoluční vesmírná platforma je vyvíjena s pomocí digitálního inženýrského rámce nové generace, který jsme vytvořili ve spolupráci se společností Siemens,“ uvedl Tom Vice, ředitel Sierra Space. „Řešení společnosti Siemens výrazně urychlí vývoj naší jedinečné vesmírné platformy, která by měla jako první propojit všechny aspekty vesmírné dopravy, vesmírných destinací a aplikací v jeden ucelený ekosystém.“

Nástroje Siemens tvoří i základ vývoje raketoplánu Dream Chaser. Sierra Space a Siemens úspěšně budují dlouhodobou spolupráci, aby bylo možné využít ucelený koncept digitálního podniku. Sierra Space bude používat nástroje Siemens Xcelerator ve všech fázích vývoje nové generace letounu Dream Chaser včetně konstrukčního, tepelného, mechanického, elektrického a softwarového návrhu, výroby, ověřování požadavků a kompletní údržby během celého životního cyklu.

siemens xcelerator

Vesmírný stroj určený pro přepravu posádky a nákladu se dokáže vrátit z atmosféry při nízkém přetížení 1,5 g a následně přistát na stávajících kompatibilních komerčních ranvejích po celém světě. Letadlo er, které představuje novou generaci vesmírné dopravy, má nasmlouvané lety s agenturou NASA pro zásobovací a návratové mise na Mezinárodní vesmírnou stanici ISS, kam může během jedné cesty dopravit až 12.000 kg nákladu. Sierra Space tak rozšiřuje dlouholetou spolupráci se společností Siemens, neboť plně přijala vizi transformace na digitální podnik.

Kromě lodě Dream Chaser pracuje Sierra Space také na návrhu, vývoji, výstavbě, provozu a podpoře zákaznicky orientované destinace na oběžné dráze Země. Ve spolupráci se společností Blue Origin vyvinula modul LIFE (Large Integrated Flexible Environment), který je klíčovou součástí projektu Orbital Reef. Tato modulární třípodlažní komerční a vědecká platforma poskytne podnikům, včetně firem z výrobních, farmaceutických a dalších odvětví, možnost optimalizovat výhody nulové gravitace. Lze ji umístit na nízké oběžné dráze Země, na povrchu Měsíce nebo na oběžné dráze Měsíce či využít jako dopravní prostředek na Mars. Společnost Sierra Space bude využívat portfolio Xcelerator ve všech fázích vývoje prostředí LIFE a dalších misí do vesmíru.

„Je nám ctí spolupracovat se společností Sierra Space na její misi usnadnit přístup do vesmíru. S jejich týmem máme dobře zavedenou spolupráci a těšíme se, že naše komplexní technologie digitálního dvojčete bude moci přispět k vývoji produktové řady Dream Chaser a prostředí LIFE a stát se jádrem jejich technologické strategie,“ uvedl Tony Hemmelgarn, generální ředitel a předseda představenstva Siemens Digital Industries Software. „Jedná se o další příklad dokládající, že dnešní novátorské společnosti využívají naše portfolio Xcelerator jako platformu pro skutečné inovace.“

Siemens Digital Industries Software je hnacím motorem transformace firem na digitální podnik, v němž se prolínají budoucí technologie projektování, výroby a návrhu elektroniky. Portfolio Xcelerator pomáhá společnostem všech velikostí vytvářet a využívat digitální dvojče, které jim poskytuje nové poznatky a příležitosti a posouvá je na další úroveň automatizace pro podporu inovací. Další informace o produktech a službách Siemens Digital Industries Software najdete na adrese siemens.com/software nebo nás sledujte na LinkedIn, Twitteru, Facebooku a Instagramu. Siemens Digital Industries Software – kde se dnešek potkává se zítřkem.

O společnosti Sierra Space
Sierra Space (www.sierraspace.com) je přední komerční vesmírná společnost s více než 30 lety zkušeností, která stojí za 500 kosmickými misemi. Jejím cílem je stát se lídrem v nové oblasti vesmírné ekonomiky a přinášet prospěch životu na Zemi. Vyvíjí integrované flexibilní prostředí (LIFETM) v podobě modulární třípatrové komerční a vědecké platformy. Cílí na rozvíjející se trh LEO a rovněž rychle postupuje směrem k očekávanému startu kosmického letounu Dream Chaser® počátkem roku 2023. Jedná se o jediný okřídlený komerční vesmírný stroj na světě. Je vícenásobně použitelný a schopný hladkého návratu při nízkém přetížení 1,5 g. Je určen pro přepravu posádky a nákladu a dokáže přistát na stávajících komerčních letištních drahách. Vesmírný letoun Dream Chaser a platforma LIFE jsou ústředními prvky komerční vesmírné stanice Orbital Reef a víceúčelového obchodního parku, který vzniká ve společném partnerství s firmou Blue Origin.

Zdroj zprávy: Siemens
siemens