Skeleton a Siemens se dohodly na strategickém partnerství pro výrobu superkondenzátorů

skeleton

Společnosti Skeleton Technologies a Siemens se dohodly na dalekosáhlém technologickém partnerství pro vývoj, plánování a implementaci plně automatické digitální výrobní technologie pro výrobu superkondenzátorů v Německu. Výrobní linka má být použita v nové továrně Skeleton v Markranstädtu v Lipsku a během pětiletého projektu pomůže snížit výrobní náklady přibližně o 90 procent. Cílem spolupráce je dosáhnout digitalizace celého základního hodnotového řetězce – od návrhu superkondenzátorových článků po výrobu a služby – a rozšířit se na výrobu superkondenzátorů nové generace. Siemens to podporuje svým komplexním portfoliem digitálních podniků a doménovým know-how v oblasti výroby průmyslových bateriových článků. Dále se plánuje další rozšíření obchodních vztahů mezi oběma společnostmi.

Skeleton

Továrna Lipsko

Zařízení pro ukládání energie superkondenzátorů Skeleton se používají v automobilovém průmyslu, dopravě, rozvodných sítích a průmyslových aplikacích a jsou speciálně navržena tak, aby pomáhala snižovat emise CO2 a šetřit energii. S patentovanou „technologií zakřiveného grafenu“, vodivým uhlíkovým grafenem, se ultracaps od Skeleton dokážou krátce nabít a zároveň absorbovat energii například při brzdění. Pomáhají zlepšit kvalitu napájení a chránit zařízení a infrastrukturu snížením kolísání napájení.

skeleton technologies

 

„Superkondenzátory jsou klíčovým prvkem při dramatickém snižování emisí v odvětvích výroby energie, dopravy a průmyslu,“ řekl Taavi Madiberk, generální ředitel a spoluzakladatel Skeleton Technologies.

Nová továrna na příští generaci superkondenzátorových článků v Markranstädtu má zahájit výrobu v roce 2024 a vyrábět až dvanáct milionů článků ročně. Stavět se bude ve dvou etapách, přičemž druhá etapa by měla být dokončena v roce 2025. Továrna bude mít objem výroby čtyřicetkrát větší než současný výrobní závod Skeleton v Großröhrsdorfu. Očekává se, že vznikne 240 pracovních míst.

siemens prozell

 

„S naším komplexním portfoliem automatizace a digitalizace můžeme spolupracovat se společností Skeleton na využití vhodných nástrojů a našeho průmyslového know-how, od plánování od základů přes simulaci továrny až po optimalizovanou špičkovou výrobu, abychom vytvořili vysoce efektivní, plně automatizované pro realizaci výrobní linky, která je na světě jedinečná“, „Skeleton již má úzké obchodní vztahy se společností Siemens, ale díky tomuto partnerství nyní budeme také těžit z jejich prvotřídního know-how v oblasti elektrifikace, automatizace a digitalizace k rozšíření naší výroby,“ říká Dr. Linus Froboese, provozní ředitel společnosti Skeleton Technologies. “Tento nárůst nám umožní uspokojit tržní poptávku po našich produktech nové generace a učinit z naší nové továrny největší a nejmodernější továrnu na superkondenzátory v Evropě.”

skeleton technologies

skeleton technologies„S superkondenzátory s nejvyšší hustotou výkonu v našem odvětví vidíme velký potenciál pro další spolupráci se společností Siemens, zejména v oblastech mobility, stability sítě a aplikací pro velké zatížení. Samotný Siemens již používá skeleton ultracaps pro svá zařízení pro ukládání energie s vysokým proudem. Skeleton i Siemens se domnívají, že globální ekonomika musí hledat strukturální změny v některých z největších zdrojů emisí CO2, jako je výroba elektřiny, doprava a průmysl. Superkondenzátory jsou klíčovým prvkem při drastickém snižování emisí v těchto odvětvích. V oblasti skladování a uchovávání energie hrají technologie a inovace zásadní roli při otevírání příležitostí pro globální ekonomiku k dosažení klimatických cílů,“ dodal Taavi Madiberk.

Zdroj zprávy: Siemens
siemens