ŠKODA AUTO opět oficiálním dopravcem operního festivalu Smetanova Litomyšl

škoda Litomyšl

ŠKODA AUTO je také letos partnerem prestižního mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl, jehož 64. ročník probíhá od 9. června 2022 do 5. července 2022. V pozici oficiálního dopravce festivalu zajistí ŠKODA AUTO flotilu deseti automobilů, včetně dvou plně elektrických vozů ŠKODA ENYAQ iV a sedmi vozů ŠKODA SUPERB iV.

škoda Litomyšl

Smetanova Litomyšl 2022

Festival Smetanova Litomyšl je druhým nejstarším hudebním festivalem v České republice, zároveň patří k největším pravidelným festivalům klasické hudby u nás. Jeho hlavní programovou náplní jsou operní inscenace, koncertní provádění oper, ale také galakoncerty, oratoria, kantáty a písňové večery, tedy formy, v nichž je dominantou vokální umění. Stranou však nezůstávají ani hudba symfonická, instrumentální či komorní, prostor zde nachází balet stejně jako koncerty chrámové, promenádní nebo i přesahující do jiných žánrů.

Centrem festivalového dění je nádherný areál Státního zámku Litomyšl, který byl v roce 1999 zapsán na seznam kulturního světového dědictví UNESCO. Hlavní pořady se konají zejména v akusticky dokonalém II. nádvoří s unikátním výsuvným zastřešením, ale také v litomyšlských chrámech, ve Smetanově domě a pravidelně též například na zámku v Nových Hradech. Bohatý program, včetně mnoha doprovodných akcí, je k dispozici na stránkách tady.

škoda Litomyšl

Mobilitu vystupujících umělců a hostů letos zajistí flotila deseti stříbrných vozů ŠKODA. Většina z nich je schopna provozu výhradně na elektřinu. SUPERB iV, ŠKODA OCTAVIA a ŠKODA ENYAQ iV, chybět nebude ani oblíbená soutěž o návštěvu Národního divadla včetně VIP dopravy, probíhající na facebokovém profilu festivalu.

Jedním z vrcholů letošního festivalu bude Koncert pro Evropu, naplánovaný na 1. červenec 2022 při příležitosti slavnostního převzetí předsednictví Rady Evropské unie Českou republikou. Česká filharmonie pod vedením dirigenta Jakuba Hrůši přednese mj. Smetanovu symfonickou báseň z cyklu Má vlast – Z českých luhů a hájů.

ŠKODA AUTO dlouhodobě patří k největším podporovatelům špičkové české kultury. Partnerství operního festivalu Smetanova Litomyšl trvá od roku 1996. Automobilka je vedle toho tradičním partnerem České filharmonie, Národního divadla či Zlín Film Festivalu.

Zdroj zprávy: ŠKODA AUTO a.s.
Škoda